Verslas

2019.06.05 15:41

Skvernelis apie EK rekomendacijas: manau, kad kitais metais tokių išvadų nebus

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.06.05 15:41

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, vertindamas trečiadienį paskelbtas Europos Komisijos (EK) rekomendacijas Lietuvai, sako manantis, jog kitąmet jos bus kitokios.

Premjero teigimu, EK rekomendacijas skelbia remdamasi dvejų metų senumo statistika, todėl skaičiai kitais metais turėtų būti kitokie.

„Aš manau, kad kitais metais tokių išvadų nebus, nes tos šešios struktūrinės reformos, kurios buvo paminėtos EK ataskaitoje, leis padaryti sprendimus, kurie sprendžia daugelį klausimų, kurie yra minimi. Pirmiausia noriu paminėti skurdo mažinimą ir ypač, kas akcentuojama tais atvejais, kada vienas iš tėvų augina vaikus. Tie sprendimai, kurie buvo padaryti, (pavyzdžiui, – ELTA) universalių vaiko pinigų įvedimas, keliais procentiniais punktais mažins riziką tokioms šeimoms patekti į arba už skurdo ribos“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, situacija bus kitokia ir kalbant apie senatvės pensiją, paramą jaunoms šeimoms, vaistų politiką.

Kalbėdamas apie EK siūlymą išplėsti mokesčių bazę, premjeras sakė, kad yra daromi žingsniai, jog tai būtų įgyvendinta.

„Yra patvirtintas pakankamai ambicingas Taršos mažinimo planas. Mes skatinsime atsisakyti taršių automobilių per pozityvą su tam tikromis išmokomis ir, kada šitą mechanizmą įvesime, bus galima svarstyti ir priimti sprendimą dėl, pabrėžiu, naujai įvežamų taršių automobilių registracijos mokesčio pakeitimo arba didinimo“, – tęsė S. Skvernelis.

Dėl nekilnojamojo turto apmokestinimo klausimo premjeras sakė nemanantis, kad reikia apmokestinti pirmąjį būstą, tačiau vertėtų diskutuoti apie antrojo ar prabangaus būsto mokestinės bazės išplėtimą.

Kaip ELTA skelbė, EK paskelbė Lietuvai ir kitoms ES valstybėms narėms skirtų ekonominės ir socialinės politikos rekomendacijų siūlymus. Lietuvai rekomenduojama imtis veiksmų mokesčių sistemos, švietimo, sveikatos bei inovacijų srityse.

EK siūlo gerinti mokestinių prievolių vykdymą ir plėsti mokesčių bazę, pereinant prie šaltinių, kurių apmokestinimas mažiau kenkia augimui, mažinti pajamų nelygybę, skurdą ir socialinę atskirtį, be kita ko, pagerinant mokesčių ir socialinių išmokų sistemos struktūrą.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.