Verslas

2019.06.05 11:00

„Swedbank“ pradėjo diegti naujos kartos bankomatus su jutikliniu ekranu

LRT.lt 2019.06.05 11:00

„Swedbank“ atnaujina savo bankomatų tinklą ir klientams pristato naujovę – vienus pirmųjų bankomatų su jutikliniu ekranu.

Nuo šiol pageidaujamas operacijas klientai galės atlikti pasirinkdami ir spustelėdami atitinkamus bankomato meniu punktus jo ekrane. Naujieji „Swedbank“ bankomatai turės patogesnę ir geriau apsaugotą skaičių klaviatūrą, jie taip pat galės išduoti ir priimti daugiau pinigų, greičiau suskaičiuos banknotus.

„Daugelis šalies gyventojų, kurie naudojasi skaitmeninėmis technologijomis, jau yra įpratę valdyti įvairius įrenginius prisilietimais. Diegdami bankomatus su jutikliniais ekranais tikimės, kad tokia funkcija gyventojams suteiks daugiau patogumo bei leis norimas operacijas atlikti sklandžiau. Skaičiuojame, kad artimiausiu metu įvairiuose šalies miestuose baigsime diegti 60 naujos kartos universalių bankomatų“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Pasak jos, naudojant naujuosius „Swedbank“ bankomatus vienos operacijos metu bus galima išsiimti ir įnešti daugiau banknotų, jie bus skaičiuojami efektyviau, todėl klientai operacijas galės atlikti greičiau.

„Dar vienas svarbus patobulinimas yra į šiuos bankomatus įdiegta papildoma apsauga nuo pašalinių daiktų. Tokia apsauga užtikrins, kad prieš suskaičiuojant banknotus būtų pašalinti tarp jų atsidūrusios monetos, sąvaržėlės ir kiti svetimkūniai – tai padidins bankomatų veikimo patikimumą“, − pasakoja J. Gumuliauskienė.

Naujieji „Swedbank“ bankomatai taip pat turės žemesniame lygyje įrengtą skaičių klaviatūrą, todėl ja bus patogiau naudotis neįgaliesiems. Tuo metu virš klaviatūros įrengtas naujas apsauginis tinklelis neleis pašaliniams asmenims pamatyti įvedamo PIN kodo.

Šiuo metu „Swedbank“ visoje Lietuvoje turi daugiau kaip 200 įprastų bankomatų, išduodančių grynuosius pinigus, taip pat beveik 200 universalių bankomatų, galinčių ir išduoti, ir priimti pinigus.

Per vieną dieną „Swedbank“ bankomatuose atliekama daugiau kaip 87 tūkst. operacijų, o dažniausiai klientai atlieka grynųjų pinigų operacijas bei tikrinasi sąskaitos likutį. „Swedbank“ bankomatuose klientai taip pat gali pasitikrinti penkias paskutines sąskaitos operacijas, pasikeisti mokėjimo kortelės PIN kodą.