Verslas

2019.06.05 09:01

Pavėžėjų vasara: laukia iki pustrečio karto dažnėjančių iškvietimų ir vairuotojų migracijos į uostamiestį

LRT.lt2019.06.05 09:01

Vasaros mėnesiais į šalį atvykstantys turistai bei savo pačių įpročius kiek keičiantys vietiniai gyventojai verčia pavėžėjus prisitaikyti. Pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ atskleidžia vasarinius pokyčius – Klaipėdoje iškvietimų padaugėja net pustrečio karto, o užsienio keliautojams Vilniuje ruošiamas specialus žemėlapis.

Keičiasi kelionių kryptys

Vasarą statistinis gyventojas pavėžėjų paslaugomis naudojasi taip pat dažnai, kaip ir kitais metų laikais. Vis dėlto gerokai pasikeičia kelionių pobūdis bei vieta. Tokias išvadas priimti verčia „Bolt“ platformos duomenys.

„Turbūt nieko nenustebins tai, jog didžiausias augimas šiltuoju metų laiku matomas Klaipėdoje, kur atvyksta svečiai iš kitų šalies miestų bei užsienio turistai, namus aplanko buvę klaipėdiečiai. Išvis praėjusią vasarą Klaipėdoje gavome 2,5 karto daugiau iškvietimų nei kitais metų laikais. Ir ne vien miesto ribose – apstu keleivių, vykstančių populiariais atostogų maršrutais - Klaipėda-Palanga, Klaipėda-Kretinga ir t.t.“, - aiškina „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

Tuo tarpu sostinėje Vilniuje drastiškai šokteli iškvietimų į Trakus skaičius – miestus skiria mažiau nei 30 kilometrų, tad nuo namų ar viešbučio iki garsiosios Trakų pilies galima nuvykti greičiau nei per valandą.

Įdomu tai, kad vasarą kelis kartus padaugėja žmonių, su pavėžėjais keliaujančių tarp didžiųjų šalies miestų: iš Vilniaus į Kauną ar Klaipėdą ir atvirkščiai. Žinoma, tokios ilgos kelionės vis dar sudaro sąlyginai mažą procentą bendro užsakymo skaičiaus.

Į pajūrį keliasi ir vairuotojai

Kintant klientų srautams, keičiasi ir vairuotojų užimtumas. A. Pacevičius teigia, jog šią problemą iš dalies išsprendžia natūralus pačių vairuotojų judėjimas.

„Nereguliuojame, kiek ir kur turi važinėti mūsų vairuotojai, tad vasarą dalis jų persikelia į Klaipėdą, nes gana teisingai jaučia rinkos pulsą ir būtent pajūryje augantį užsakymų skaičių. Dažnai netgi sužinome iš vairuotojų, kad jie patys išvyko paatostogauti prie jūros ir ten turėdami laisvo laiko jį išnaudojo vairuodami“, - aiškina „Bolt“ vadovas.

Vasarą ir didmiesčių gyventojai dažniau grįžta į gimtuosius miestus, kur taip pat jau veikia „Bolt“ – Panevėžį, Šiaulius, Alytų. Pastebima, jog vos pradėjus teikti paslaugą, dažniausi klientai šiuose miestuose buvo būtent Vilniaus ir Kauno gyventojai, savaitgalius, greičiausiai, leidžiantys pas artimuosius.

Iš kitų didžiųjų miestų, išsiskiria Alytus, kur pavėžėjimo platforma veikti pradėjo tik šį pavasarį, o iškvietimų skaičius per pastarąjį mėnesį išaugo keturis kartus.

Su Vilniumi supažindins pats pavėžėjas

Į Lietuvą vasarą atkeliaujantys turistai susiduria su ta pačia problema, kaip ir visi sau nepažįstamų valstybių svečiai – vos atvykus neaišku, kur ir kaip keliauti, ką pirma pamatyti ir kur skaniai pavalgyti.

Specialiai tam „Bolt“ Vilniuje – tarp turistų populiariausiame Lietuvos mieste – kuria įdomiausių ir lankomiausių vietų žemėlapį. Šiame: geriausiai vertinami restoranai, svarbiausi kultūriniai objektai ir populiariausios miestiečių pasilinksminimo vietos. Žemėlapius bus galima rasti lankomiausiose Vilniaus vietose.

„Modernus judėjimas – tai ne tik kelionė iš taško A į tašką B, bet ir prisitaikymas prie vartotojo patogumo. Jei pirmąkart į sostinę atvykęs žmogus naudosis pavėžėjo paslaugomis, „Bolt“ Vilniaus žemėlapis jam padės susiorientuoti. Be to, pats vairuotojas yra tarsi pirmasis miesto gidas – jis pažįsta kiekvieną gatvę ir gali patarti net tiksliau, nei internetiniai portalai ar popieriniai gidai“, - sako A. Pacevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt