Verslas

2019.06.04 22:03

Kelte į Neringą nebebus privilegijų: nuo šiol visi rikiuosis bendroje eilėje

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.04 22:03

Neringiškiams ir Kuršių nerijoje registruotų įmonių darbuotojams nebelieka privilegijos į keltus patekti be eilės: visi automobiliai nuo šiol rikiuojasi bendroje eilėje. Neringiškiai pyksta, kad vėluoja į darbus ar mokyklas, o poilsiautojai džiaugiasi, kad pagaliau prie keltų visi bus lygūs.

Anksčiau galiojusi tvarka turintiems leidimus persikelti pirmiems – unikali, daugiau tokių privilegijų niekur nėra.

„Jokie teisės aktai tokios pirmenybinės eilės nenumato, be eilės mes keliame tik specialųjį transportą: ugniagesius, grietąją pagalbą, policiją ir kita“, – teigia „Smiltynės perkėlos“ atstovas Jevgenijus Bardauskas.

Vasarą norintys persikelti neišvengia eilių: pavyzdžiui, pernai birželį perkelta 80 tūkst. transporto priemonių, liepą – dar daugiau, tuomet kelto tenka laukti ir ilgiau nei valandą.

„Nuo rytojaus ryto paleidžiame du keltus, kad keliantis iš Klaipėdos į Neringą, kuo greičiau būtų galima persikelti, o iki pat 8 val. vakaro dirba trys keltai“, – sako J. Bardauskas.

Turinčiųjų leidimus gerokai sumažėję: Automobilių kelių direkcija panaikino pustrečio tūkstančio pernai išduotų leidimų, su kuriais buvo nemokamai keliama per Kuršių marias.

Negana to, suskaičiuota, kad nesumokėjus už kiekvieną perkėlimą 12,30 eurų, valstybės biudžetui galėjo būti padaryta 270 tūkst. eurų žala.

Šiuo metu išduota apie 8 tūkst. leidimų automobiliams ir žmonėms, kurių deklaruota gyvenamoji vieta arba įmonės buveinė yra Kuršių nerijoje.

Plačiau – reportaže.

Neringiškiams ir Kuršių nerijoje registruotų įmonių darbuotojams nebelieka privilegijos į keltus patekti be eilės

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt