Verslas

2019.06.04 12:49

Neįprasta pramoga: Vilniaus pašonėje siūlo pernakvoti neįprastoje palapinėje

LRT.lt 2019.06.04 12:49

Kviesdama žmones daugiau laiko praleisti gamtoje, Švedijos baldų gamintoja IKEA Vilniaus pašonėje pristato unikalią glampingo erdvę – palapinių miestelį, kuris teiks apgyvendinimo paslaugas. Nakvynė žmogui dvivietėje palapinėje, įrengtoje kaip viešbučio kambarys, kainuos 10 Eur. Palapines vasaroms naktims gamtoje rezervuoti bus galima „Airbnb“ sistemoje, rašoma pranešime.

Terminas glamping yra sukurtas iš dviejų angliškų žodžių reiškiančių prabangą ir stovyklavimą (ang. glamoruos camping). Tai viešbučio patogumus ir buvimo gamtoje privalumus jungiantis stovyklavimo būdas, populiarėjantis visame pasaulyje – nuo safarių Afrikoje iki nakvynės Andų kalnuose. Šiandien tokio tipo stovyklavietė atidaryta ir Lietuvoje, šalia Vilniaus.

Tai pirmasis toks glampingas Baltijos šalyse. Jis šią vasarą įsikūrė „Wake Way“ vandenlenčių parke prie Nemėžio tvenkinio, vos kelios minutės kelio nuo Vilniaus miesto. Čia svečius pasitiks penkios skirtingais stiliais įrengtos palapinės, individualios terasos aplink jas ir bendra „Lounge“ zona su žaidimų aikštele bei griliumi. Lankytojai galės naudotis bendra parko infrastruktūra, dušais, tualetais ir bevieliu interneto ryšiu.

Interjero dizainerė Eimantė Nemanė pasakoja, jog kiekviena palapinė primins vis kitą lietuvių mėgstamą tematiką ar atostogų kryptį.

„Atvykę svečiai galės apsistoti penkių skirtingų stilių palapinėse – (...) sukūrėme bohemišką, džiunglių, pajūrio, marokietišką ir indėnišką atmosferas. Kiekvienos iš palapinių viduje yra dvi viengulės lovos ir kiti baldai, reikalingi poilsiui, jaukus apšvietimas, kilimai ir būtiniausi indai. Kiekviena palapinė turi atskirą terasą, taip pat apstatytą lauko baldais“, – pasakoja dizainerė.

Ji priduria, kad tokias poilsio erdves gali įsirengti kiekvienas, o kokybiškam poilsiui nebūtinos didelės išlaidos ir tolimos kelionės – kartais pabėgimą nuo rutinos suteiks ir kavos puodelis savame balkone.

Martynas Šlikas, „Wake Way“ parko įkūrėjas teigė, kad palapinių miestelis leis laiką gamtoje praleisti ne tik dieną, tačiau ir naktį.

Glampingo administracija dirbs 7–22 val. darbo dienomis, savaitgaliais – 9–22 val.