Naujienų srautas

Verslas2019.06.04 11:30

FNTT tiria „Pizza Express“ tinkle įtariamą šešėlinę prekybą: galimai nuslėpta 0,5 mln. eurų pajamų

atnaujinta 16.55
ELTA, LRT.lt, BNS 2019.06.04 11:30

Viename didžiausių Lietuvos picerijų tinklų galėjo būti vykdoma šešėlinė veikla ir nuslėpta apie 0,5 mln. eurų pajamų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

Pirminiais tyrimo duomenimis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje ir kituose miestuose įkurtų picerijų tinklas dalies pajamų už klientams į namus atvežtas picas ir kitus patiekalus galėjo neįtraukti į buhalterinę apskaitą.

„Įtariama, kad iš klientų gaunami pinigai į apskaitos dokumentus nebuvo įrašomi. Taip pat yra duomenų, kad bendrovių atsakingi asmenys galėjo naikinti buhalterinės apskaitos dokumentus, siekdami nuslėpti tikrąjį bendrovių pajamų dydį“, - nurodo FNTT.

Papildyta 14.29

BNS žiniomis, teisėsaugos akiratyje atsidūrė picerijų tinklas „Pizza Expreess“. Viešai prieinamais duomenimis, tinklą valdo Kaune registruota bendrovė „Matesa“.

Registrų centro duomenimis, nuo 2017 metų vasario bendrovei vadovauja Paulius Gurkšnys. Jis patvirtino, kad tyrimas atliekamas „Pizza Expreess“ picerijų tinkle, tačiau plačiau situacijos nekomentavo.

„Taip, taip, žinau. Komentarų neturiu jokių, nekomentuosiu nieko“, – BNS sakė P. Gurkšnys.

Vėliau jis patikslino, kad neteisingai suprato klausimą, todėl patvirtinti apie FNTT tyrimą jo valdomame picerijų tinkle teigė negalintis. Dar kartą klausiamas, ar šis tyrimas atliekamas, jis teigė, kad negali to komentuoti. 

Tarnybos teigimu, preliminariai skaičiuojama, jog per kelerius metus slepiant tikrąsias pajamas į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta daugiau kaip 180 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Pranešama, jog atliekant kratas buvo rasta ir išimta 50 tūkst. eurų grynųjų pinigų, kurie galėjo būti gauti iš šešėlinės picų prekybos.

Socialiniuose tinkluose pasipylė spėlionės

Kiek vėliau UAB „Čili Pica“ išplatino pranešimą, kad neturi nieko bendro su šiuo pranešimu.

„Vertiname skaidrią konkurenciją ir tai skatinačius Lietuvos teisėsaugos institucijų veiksmus bei tikimės konkretesnės informacijos sklaidos“, – sako bendrovės plėtros ir marketingo vadovas Jonas Karosas.

UAB „Čili Pica“ Lietuvoje turi  39 „Čili Pizza“ restoranus (31 nuosavų ir 8 pagal franšizę), bendrovė yra  „Čili holdings“ dalis. „Čili Holdings“ taip pat valdo antrines įmones „Gamtos virtuvė“,  „Azijos skoniai“ ir Latvijos „Čilija Pizza“. Įmonių grupėje dirba 950 darbuotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi