Naujienų srautas

Verslas2019.06.04 09:52

Susisiekimo ministerija: buvusi Lietuvos pašto vadovybė galimai iššvaistė beveik 2 mln. eurų

atnaujinta 10.16

Buvę Lietuvos pašto vadovai galimai iššvaistė 2 mln. eurų, rodo bendrovės korupcijos prevencijos specialistų atliktas 2010-2016 metų veiklos dokumentų tyrimas, praneša Susisiekimo ministerija. Pasak ministerijos, dėl to Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo tyrimą.

„Buvusios Lietuvos pašto vadovybės veiksmai ne kartą kėlė įtarimų, dėl įvairių pažeidimų jau yra anksčiau pradėtų ikiteisminių tyrimų, o tai verčia papildomai gilintis į ankstesnės veiklos detales”, - pranešime sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Kaip praneša ministerija, Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamentas, nagrinėdamas bendrovės ankstesnės veiklos dokumentus, aptiko sistemingai atliktus didelių sumų mokėjimus vienai reklamos agentūrai.

„Surinkta medžiaga leidžia teigti, kad atsakingi bendrovės asmenys, galimai piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi, 2010–2015 metaais su viena agentūra neteisėtai sudarė 8 sutartis dėl reklamos paslaugų pirkimo, kurių pagrindu atlikus mokėjimus galimai buvo iššvaistytas bendrovei priklausantis didelės vertės turtas – 1,91 mln. eurų”, – teigia Susisiekimo ministerija.

Pasak ministerijos, pagal minėtas sutartis reklamos agentūra Lietuvos paštui turėjo parengti projektų koncepcijas ir jas įgyvendinti, rengti reklaminę medžiagą, atlikti žiniasklaidos monitoringą, teikti kūrybines, konsultacijų ir kitas paslaugas. Už šias neva teiktas paslaugas 2010–2016 metais bendrovės atsakingi asmenys priėmė ir sutiko apmokėti beveik 300 šios agentūros PVM sąskaitų faktūrų.

Tačiau, anot pranešimo, tyrimo metu ne tik nerasta šios agentūros paslaugų atlikimą įrodančių dokumentų, bet ir nustatyta, kad faktiškai dalį analogiškų paslaugų tuo pat metu bendrovei teikė kitos agentūros arba atliko Lietuvos pašto darbuotojai pagal tiesiogines savo darbo funkcijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi