Verslas

2019.06.03 17:16

Lenkijos ryšio operatorius: 5G ryšio kaina bus didesnė be „Huawei“

ELTA2019.06.03 17:16

Jei kinų telekomunikacijų milžinui „Huawei“ nebus leista diegti 5G ryšio infrastruktūros Lenkijoje, naujos kartos mobiliojo ryšio diegimas vėluos, o jo kaina augs, sako didžiausio Lenkijos ryšio operatoriaus „Orange Polska“ vadovas Jeanas François Fallacher.

Lenkijos telekomunikacijų infrastruktūra jau dabar yra itin priklausoma nuo „Huawei“ įrangos. Tuo metu Vašingtonas ne kartą ragino sąjungininkus nenaudoti „Huawei“ technologijų, teigdamas, kad per „Huawei“ Pekinas gali šnipinėti Vakarų valstybėse.

„Regis, Kinijos ir JAV prekybos karas nerimsta, o „Huawei“ taip pat į tai įklimpo. Jei „Huawei“ iš tiesų būtų uždrausta diegti 5G Lenkijoje, tai paveiktų tiek kainas, tiek technologijos diegimo spartą“, – interviu „Reuters“ teigė J. F. Fallacher.

Pasak jo, šiuo metu 5G rinkoje yra trys pagrindinės žaidėjos – „Huawei“, „Ericsson“ ir „Nokia“ – taigi sumažinus konkurenciją kainos tikrai augtų

„Įsivaizduokite, sferoje su trimis konkurentais jūs sustabdote agresyviausiojo veiklą, kainos tokius atveju tikrai augtų. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad įrangos įsigijimas ryšio operatoriams kainuos brangiau, o 5G diegimas bus lėtesnis“, – kalbėjo „Orange Polska“ generalinis direktorius.
J. F. Fallacher teigimu, bendrovė ketina mažinti investicijas į šviesolaidinio interneto plėtrą, o likusias lėšas nukreipti į 5G mobiliojo ryšio infrastruktūros augimą.

„Šiuo metu mūsų investicijos yra labai didelės. Po 2020-ųjų mes jas kiek sumažinsime, atsižvelgiant į 5G plėtrą“, – tikino „Orange Polska“ vadovas.
„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.