Verslas

2019.06.03 15:53

„Gazprom“ nutiesė jau beveik 1 400 km dujotiekio „Nord Stream 2“

ELTA2019.06.03 15:53

Nutiesta jau 57 proc., arba beveik 1 400 km, dviejų gijų vamzdyno „Nord Stream 2“, sujungsiančio Rusiją ir Vokietiją.

„Tęsiamas dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimas. Šiuo metu Baltijos jūros dugnu nutiesta 1 391 km vamzdyno – apie 57 proc. viso ilgio“, – sakoma Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pranešime.

„Nord Stream 2“ tiesimo darbams nestojant, Jungtinės Valstijos grasina sankcijomis visoms bendrovėms, kurios prisideda prie dujotiekio tiesimo.
Pagal JAV senatorių Tedo Cruzo ir Jeanne Shaheen pateiktą įstatymo projektą sankcijos būtų įvedamos bendrovėms, kurios tiesia Rusijos jūrinius vamzdynus, pirmiausia – „Nord Stream 2“. Tai sukėlė daug įtampos tarp Jungtinių Valstijų ir Vokietijos.

ELTA jau skelbė, kad 50 proc. „Nord Stream 2“ akcijų valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt