Verslas

2019.06.01 11:29

JAV rengiamasi antimonopoliniam tyrimui prieš interneto milžinę „Google“

ELTA2019.06.01 11:29

JAV Teisingumo departamentas rengiasi antimonopoliniam tyrimui prieš interneto milžinę „Google“, remdamasi „The Wall Street Journal“ praneša naujienų agentūra AFP.

Šaltiniai JAV laikraščiui „The Wall Street Journal“ sakė, kad Teisingumo departamentas ruošiasi tirti „Google“ interneto paieškos ir kitas veiklas.

Antimonopolinę priežiūrą JAV vykdo Teisingumo departamentas ir Federalinė prekybos komisija. Pastaroji atliko išsamų tyrimą prieš „Google“, kuri priklauso patronuojančiai bendrovei „Alphabet“, tačiau jis baigėsi 2013 m. ir jokių veiksmų tuomet imtasi nebuvo.

„Google“ į prašymą pakomentuoti situaciją iš karto neatsakė.

Naujasis tyrimas įvyktų tuo metu, kai informacinių technologijų milžinai itin kritikuojami dėl dominavimo pagrindinėse interneto ekonomikos srityse.

Demokratų partijos kandidatė į prezidentus Elizabeth Warren mano, kad didžiosios korporacijos kaip „Facebook“, „Google“ ir „Apple“ turėtų būti suskaidytos antimonopolinių įstatymų pagalba.

Anksčiau „Alphabet“ pranešė, kad jos pirmojo ketvirčio pelnas smuko 29 procentais iki 6,7 mlrd. JAV dolerių, o pajamos augo 17 procentų iki 36,3 mlrd. JAV dolerių.

Įmonės pelnas buvo mažesnis dėl to, kad Europos Komisija kovo pabaigoje paskyrė „Alphabet“ 1,7 mlrd. JAV dolerių baudą.

„Google“ susilaukia priekaištų dėl konkurencijos ribojimo ir dominavimo interneto paieškos ir reklamos paslaugose bei dominuojančios Android operacinės sistemos mobiliuosiuose įrenginiuose.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.