Verslas

2019.05.31 08:48

Turguje pasirodė pirmosios lietuviškos braškės

Artėjant vasarai Kėdainių turguje prekystaliai jau nukraunami ne tik atvežtinėmis, bet ir lietuviškomis sodo bei daržo gėrybėmis. Sekmadienį buvo galima įsigyti ir pirmųjų kėdainietiškų braškių. Netgi jų kaina šiemet neatbaidė pirkėjų, jie drąsiai už kilogramą braškių tiesė 5 eurus. Tiesa, kas neįstengė nusipirkti mūsiškių, buvo galima įsigyti ir kaimyninėje Lenkijoje auginamų uogų.

Prekybininkai atviri

Sekmadienio turgaus prekybininkai atviri – pasako, kurios uogos yra mūsiškės, o kurios atvežtinės. Tad pirkėjams tik belieka pasirinkti: nori pirkti pigesnę užsienietišką ar brangesnę vietinę produkciją.

„Lietuviškų, o tiksliau – Kėdainių mieste užaugintų  braškių į turgų pirmą kartą atvežėme sekmadienio rytą. Tiesa, labai nedaug. Už pirmąjį šiųmečių braškių kilogramą prašiau 5 eurų. Pirmąsias uogas pardaviau labai greit, nes žmonės mato, kad jos augintos Kėdainiuose. Nuėjo dabar vyras į daržą dar paskins ir atneš, nes uogos jau baigiasi, perka žmonės tikrai gerai, išsiilgę uogų po žiemos“, – išdėstė ne vieną dešimtmetį braškėmis turguje prekiaujanti moteris.

Ji neslėpė, kad ankstyvas braškes auginti nėra lengva. Jos auga po specialia plėvele, tad investicijų reikia nemažai.

Sekmadienį  jau buvo galima įsigyti ir pirmųjų kėdainietiškų  braškių. Netgi jų kaina šiemet neatbaidė pirkėjų, jie drąsiai už kilogramą braškių tiesė 5 eurus.

O štai šalia moters iš autobusiuko prekiavęs vyriškis buvo atviras. Jis teigė neturintis ko slėpti.

„Taip, braškės yra lenkiškos. Bet taip pat skanios, gražios uogos. Štai, pažiūrėkite patys. Ir už jų kilogramą prašau 4 eurų. Žmonės perka, nes jos yra pigesnės. Žinokit, prekeiviai neslepia, bent jau čia, Kėdainiuose, juk įgudusi pirkėjo akis atskiria lenkišką, daug tamsesnę braškę“, – atviravo prekybininkas.

Yra įvairių

Paklausus, o kokias, lietuviškas ar lenkiškas, braškes visgi renkasi kėdainiečiai, prekybininkai susimąstė.

„Yra visokių pirkėjų. Yra, kurie ateina ir net kainos neklausia. Yra tokių, kurie ieško pačių pigiausių. Labai žmonės vertina savą, lietuvišką prekę, kurios dar labai mažai, dar tik pati pradžia. Daug yra tokių, kurie nori tik lietuviškos prekės. Bet visgi daugiausia parduodame lenkiškų braškių, nes jų yra daug“, – apibendrino turgaus prekybininkai.

Kaina kris

Pasak prekybininkų, pačios pirmos braškės visada kainuoja nemažai, tačiau vėliau ta kaina normalizuojasi: „Pamenu, pernai net ir pačiame sezono įkarštyje pirkau lietuviškas braškes bene už 6 eurus. Juk ir anksčiau, kai dar būdavo litais, tai irgi kainuodavo 15–20 litų už kilogramą. Žmonės perka, juk jeigu yra paklausa, yra ir pasiūla.“

Yra ir kitų

Be braškių, turguje prekybininkai prekiavo ir kitomis daržovėmis bei vaisiais. Prekybininkai atskleidė, kad pasirinkimas turguje šiuo metu yra tikrai didelis. Dažniausiai į turgų žmonės ateina ieškoti obuolių, kurių kilogramas kainuoja nuo 20 centų.

Po obuolių žmonės dažniausiai ieško tradicinės daržovės – bulvių. Už bulvių kilogramą buvo prašoma 40 ct, burokėlius prekybininkai siūlė po 40 ct/kg, svogūnus – po 60 ct/kg, česnakus – po 4 Eur/kg, morkas – po 60 ct/kg, agurkus – po 1,8 Eur/kg, pomidorus – po vieną eurą.