Verslas

2019.05.30 16:59

Iš Seimo – reikalavimas nedelsiant nutraukti ŽŪM perkėlimą į Kauną

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.05.30 16:59

Įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujanti Seimo narių grupė ragina Vyriausybę nedelsiant nutraukti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną veiksmus.

Seimo posėdžių sekretoriate jie įregistravo tai siūlantį  rezoliucijos projektą, atsižvelgiant į tai, kad nuo šių metų balandžio 2 d. Kaune pradėjus veikti vadinamajai „veidrodinei” Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), šios ministerijos perkėlimo į Kauną klausimas tampa vis aktualesnis.

Parlamentarai pažymi, kad 1990 m. kovo 11 d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą.

„Dėl įvykio unikalumo kyla įvairių su ministerijos perkėlimo į Kauną teisėtumu, procedūromis, nauda ir grėsmėmis susijusių klausimų; (...) bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus",- sako rezoliucijos projekto autoriai.

Jie pažymi, kad ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos, taip pat primena, kad Seimas, 2017 m balandžio 27 d. balsuodamas, ar pritarti Vyriausybės įstatymo pakeitimui, atmetė pasiūlymą dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną.

„Konstitucijoje ypač akcentuojama Vilniaus, kaip valstybės sostinės, reikšmė, taip pat tai, kad sostinėse paprastai veikia visos centrinės tos valstybės valdžios institucijos",- sakoma dokumento projekte.

Tarp remiančių rezoliucijos projektą parlamentarų yra opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, socialdarbiečiai Petras Čimbaras, Artūras Skardžius, sociademokratai Julius Sabatauskas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė, Rasa Budbergytė, „tvartkietis“ Kęstutis Bartkevičius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai Leonardas Talmontas, Zbignevas Jedinskij ir kiti.  Po šiuo dokumentu buvo pasirašęs vienintelis „valstietis“ Seimo Kaimo reikalų  komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, tačiau savo parašą atšaukė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt