Verslas

2019.05.30 15:01

Pekinas apie JAV veiksmus: ekonominis terorizmas, šovinizmas ir patyčios

ELTA 2019.05.30 15:01

Jungtinėms Valstijoms ir Kinijai nesutariant dėl prekybinių ryšių bei vis augant įtampai, Pekino atstovai pareiškė, kad Vašingtono veiksmai esą yra „nuogas ekonominis terorizmas“. Tuo metu su Rusija Pekinas „tikrai stiprins ekonominį bendradarbiavimą“.

„Esame prieš prekybos karą, bet jo nebijome. Tyčinis prekybos konflikto kurstymas yra tiesiog nuogas ekonominis terorizmas, ekonominis šovinizmas ir ekonominės patyčios“, – prieš kitą savaitę rengiamą prezidento Xi Jinpingo vizitą į Rusiją spaudos konferencijoje Pekine kalbėjoKinijos užsienio reikalų viceministras Zhang Hanhui.

„Prekybos kare laimėtojų nebūna“, – įspėjo jis.

Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo, prekybos karas neigiamai paveiks ne tik Kiniją ir JAV, bet ir visą pasaulį.

„Šis prekybos konfliktas turės rimtų padarinių viso pasaulio ekonomikos plėtrai ir atsikūrimui“, – kalbėjo Zhang Hanhui. Tuo metu, sakė jis, Kinija ir Rusija yra sutarusios dėl daugelio svarbiausių dalykų ir turi bendrus interesus prekybos kare.

„Kinija ir Rusija tikrai stiprins ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą, įskaitant ir bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip ekonominės ir prekybos investicijos. Atsakysime į išorėje atsirandančius iššūkius ir padarysime viską, ką turime padaryti, kad plėtotume savo ekonomikas ir gerintume gyvenimo sąlygas mūsų dviejų šalių piliečiams“, - apie Kinijos ir Rusijos santykius kalbėjo Zhang Hanhui.

Donaldas Trumpas gegužės pradžioje nuo 10 iki 25 proc. padidino muitų tarifus daliai iš Kinijos importuojamų prekių. Į tai Kinija atsakė pažadais didinti muitų tarifus amerikietiškoms prekėms.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai. Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis.

Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios, esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.