Verslas

2019.05.29 14:57

Pompeo: „Huawei“ yra Pekino instrumentas

Kinų „Huawei“ yra itin tampriai susijęs su Kinijos valdžia, tačiau bendrovės ir Pekino ryšys yra kitoks nei verslo ir politikų ryšiai Jungtinėse Valstijose, todėl amerikiečiams esą sunku suprasti problemos mastą, mano JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

„Huawei“ yra Kinijos valdžios instrumentas. Jie glaudžiai susiję, o tai amerikiečiams itin sunku suprasti“, - interviu TV kanalui „Fox Business Network“ sakė M. Pompeo.

Pasak jo, „Huawei“ kelia realią grėsmę JAV nacionaliniam saugumui.

„Mūsų verslas taip pat bendradarbiauja su Jungtinių Valstijų vyriausybe, jie laikosi mūsų įstatymų, tačiau joks prezidentas nevaldo privačios Amerikos bendrovės. Tuo tarpu Kinijoje tai vyksta visiškai kitaip. Jie tiesiog vadovaujasi kitokiomis taisyklėmis“, – kalbėjo M. Pompeo.

Kinijos telekomunikacijų milžinas anksčiau trečiadienį kreipėsi į JAV teismą su prašymu pripažinti nekonstituciniu Vašingtono sprendimą nacionalinio saugumo sumetimais iš dalies uždrausti „Huawei“ įrangos naudojimą šalyje.
Po to, kai anksčiau gegužę „Huawei“ buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų juodąjį sąrašą, bendradarbiauti su kinų bendrove atsisakė ar bendradarbiavimą apribojo tokios įmonės, kaip „Google“, procesorių gamintojai ARM, „Analog Devices“, „Intel“, „Qualcomm“, „Xilinx“ ir „Broadcom“.

Taip pat su „Huawei“ bendradarbiavimą nutraukė Japonijos elektronikos milžinas „Panasonic“.

„Huawei" pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei" priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei", tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.