Verslas

2019.05.28 11:16

„Lietuvos energija“ plečiasi: perka vėjo jėgainių parką Lenkijoje

LRT.lt2019.05.28 11:16

„Lietuvos energija“ pradeda naują etapą – vėjų parkų statybą Baltijos regione. Gegužės 27 dieną. grupei priklausanti „Lietuvos energija renewables“ pasirašė sutartį su poveikio aplinkai investicinio fondo „SI Capital“ valdoma Ispanijos bendrove „IGE“ ir įsigijo 100 proc. bendrovės, vystančios 94 megavatų (MW) instaliuotos galios vėjo parko projektą Lenkijoje, akcijų paketą, sakoma pranešime spaudai.

„Lietuvos energijos“ grupei „Pomerania“ vėjų parko projekto įsigijimas tapo jau antra investicija į naujai statomą vėjų parką – sausio mėnesį bendrovė paskelbė apie 60 MW vėjo parko projekto Mažeikiuose įsigijimą. Šio parko statybas planuojama inicijuoti vėliau šiais metais. 

„Pomerania“ taps jau antruoju vėjų parko projektu, kurį statysime patys. Investuoti būtent į šį projektą nusprendėme įvertinę puikias gamtines sąlygas ir ilgalaikę partnerių patirtį. Neabejojame, kad patirtis, kurią įgysime vystydami ir valdydami tokio masto projektus, sukurs tvirtą pagrindą tolesnei „Lietuvos energijos“ grupės žaliosios generacijos pajėgumų ir kompetencijų plėtrai Lietuvoje bei centrinės Europos regione – strategijoje LE 2030 išsikėlėme tikslą vien iki 2020-ųjų metų padidinti Baltijos šalyse ir Lenkijoje turimus žaliosios generacijos pajėgumus iki 400 MW. Tapę atsinaujinančios energetikos lyderiu regione, kartu atnešime didesnę finansinę grąžą Lietuvai“, – teigia „Lietuvos energijos“ grupės valdybos narys, Infrastruktūros ir plėtros departamento direktorius Dominykas Tučkus.

Investicijai į vieną didžiausių šiuo metu Lenkijoje statomų vėjo parkų „Lietuvos energijos“ grupė skirs apie 127 mln. eurų.

2018 m. lapkričio mėnesį „Pomerania“ vėjų parko projektas sėkmingai sudalyvavo Lenkijos atsinaujinančių energijos išteklių skatinamųjų tarifų aukcione ir laimėjo 214,98 zl/MWh (50 Eur/MWh) skatinamąjį tarifą 15 metų laikotarpiui. Planuojama, kad parko statybos darbai startuos šių metų antrąjį ketvirtį, o veiklą parkas pradės 2021 metais.

Visi pagrindiniai susitarimai su tiekėjais bei rangovais, būtini parko vystymo darbams pradėti, jau yra sudaryti. Planuojama, kad parke suksis net 29 vėjo turbinos.

„Pingant technologijoms ir augant sausumos vėjo parkų efektyvumui, vėjo energetika palaipsniui tampa patrauklesne alternatyva už tradicinius energijos gamybos sprendimus. Sėkmingas „Pomerania“ vėjų parko sandorio įgyvendinimas ne tik padidins „Lietuvos energijos“ grupės valdomus vėjo energijos pajėgumus daugiau nei dvigubai, bet ir padės žengti tvirtą žingsnį itin konkurencingoje Lenkijos žaliosios energetikos rinkoje. Čia jau veikia grupei priklausanti energetikos produktais didmeninėse rinkose prekiaujanti bendrovė „GetOn Energy“, tad tikimės, kad energijos gamybos ir prekybos veiklų sinergija atvers naujų augimo galimybių“, – sako „Lietuvos energija renewables“ generalinis direktorius Aleksandr Spiridonov.

Planuojama, jog „Lietuvos energijos“ grupės investicijos per ateinančius 12 metų sieks 6 milijardus eurų. Didžioji jų dalis bus nukreipta į išmaniąją energetiką, žaliosios generacijos plėtrą Lietuvoje bei kitose Europos šalyse ir patikimą strateginę elektros gamybą, padėsiančią Lietuvai sinchronizuotis su kontinentinės Europos tinklų sistema. Šiuo metu „Lietuvos energijos“ grupė jau valdo keturis vėjo parkus, kurių bendra instaliuota galia siekia 76 MW.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.