Naujienų srautas

Verslas2019.05.27 16:27

Rusijos energetikos ministras: nepaisant JAV grasinimų, „Nord Stream 2“ tiesimas nesustoja

Dujotiekio „Nord Stream 2“ projekto realizacija vyksta pagal grafiką, nepriklausomai nuo Jungtinių Valstijų grasinimų įvesti sankcijas, teigia Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

„Apie sankcijas girdime jau ilgą laiką, kad tokie įstatymų projektai esą yra rengiami. Siūlau komentuoti ne žodžius, o faktus, nenoriu komentuoti žodžių. Projektas yra vykdomas ir dujotiekis yra tiesiamas pagal patvirtintą grafiką“, – kalbėjo A. Novakas.

Pasak jo, kol kas sudėtinga vertinti grėsmes „Nord Stream 2“, kurias gali sukelti JAV sankcijų projektas, jei jis bus priimtas.

Pagal JAV senatorių Tedo Cruzo ir Jeanne Shaheen pateiktą įstatymo projektą sankcijos būtų įvedamos bendrovėms, kurios tiesia Rusijos jūrinius vamzdynus, pirmiausia – „Nord Stream 2“. Tai sukėlė daug įtampos tarp Jungtinių Valstijų ir Vokietijos.

1230 km ilgio dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Dviejų gijų vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

ELTA jau skelbė, kad 50 proc. „Nord Stream 2“ akcijų valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi