Naujienų srautas

Verslas2019.05.24 09:31

Po Lietuvos banko skirtos baudos, Linas Strėlis traukiasi iš „Auga Group“ valdybos narių

BNS 2019.05.24 09:31

Žemės ūkio investicijų bendrovės „Auga Group“ valdybos narys Linas Strėlis traukiais iš pareigų, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė bendrovė.

„L. Strėlis, atsižvelgdamas į bendrovės interesus, gegužės 23-ąją pateikė  pareiškimą dėl atsistatydinimo iš valdybos nario pareigų nuo pareiškimo dienos, kurį bendrovė priėmė“, – nurodo „Auga Group“ finansų direktorius
Martynas Repecka.

Kadangi atsistatydinus L. Strėliui įmonės valdyba nebebus pilnos sudėties, bendrovė birželio 17-ąją šaukia neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą dėl naujo valdybos nario, užimsiančio penktojo valdybos nario vietą, išrinkimo. 

Vienos didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų bendrovių valdybos nariui L. Strėliui Lietuvos banko (LB) valdyba šią savaitę už piktnaudžiavimą rinka skyrė 200 tūkst. eurų. 

LB pranešė, kad L. Strėlis, žinodamas viešai neatskleistą informaciją ir ja pasinaudojęs, sudarė sandorius dėl  pieno perdirbimo bendrovės „Žemaitijos pienas“ akcijų įsigijimo ir pardavimo draudžiamu prekybos laikotarpiu.

„Žemaitijos pienas“ 2018-ųjų pabaigoje per biržą pranešė, kad su pagrindiniais įmonės akcininkais susijusi bendrovė „Baltic Holding“ iš Investuotojų asociacijos ir su ja susijusių kitų smulkiųjų akcininkų įsigis 10,43 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų.

LB teigimu, L. Strėlis dalyvavo derybose ir, žinodamas tikslią informaciją apie jų eigą bei pasiektą pažangą, aptartus akcijų pardavimo kainų rėžius, kartu su šeimos nariais biržoje pirko ir vėliau „Baltic Holding“ pardavė „Žemaitijos pieno“ akcijų. Šiais veiksmais L. Strėlis pažeidė draudimą naudotis viešai neatskleista informacija sudarant sandorius ir patarti kitiems asmenims užsiimti prekyba vertybiniais popieriais pasinaudojant šia informacija. 

L. Strėlis ketina skųsti teismui LB skirtą jam baudą. 

L. Strėlis  taip pat yra pieno perdirbimo bendrovės Vilkyškių pieninė valdybos narys. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi