Naujienų srautas

Verslas2019.05.23 15:48

„Lidl“ atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių

LRT.lt 2019.05.23 15:48

Iki 2020 metų „Lidl Lietuva“ iš prekybos išims visus vienkartinius plastikinius pirkinių maišelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lidl Lietuva“ taip pat yra užsibrėžusi iki 2019 m. pabaigos savo asortimente esančius vienkartinius plastiko gaminius (tokius kaip vienkartiniai indai, įrankiai ir šiaudeliai) pakeisti gaminiais iš alternatyvių ir perdirbamų medžiagų. Be to, kompanija įsipareigoja iki 2025 m. sunaudojamo plastiko kiekį sumažinti 20 proc. bei užtikrinti, jog visos prekybos tinklo privačių prekės ženklų gaminių plastiko pakuotės būtų 100 proc. tinkamos perdirbimui.  

Maišelių neliks pamažu

Šiuo metu „Lidl Lietuva“ prekiauja trijų rūšių vienkartiniais plastikiniais maišeliais, jie bus palaipsniui išimami iš prekybos nuo trečio šių metų ketvirčio, o metų pabaigoje maišelių asortimentas bus papildytas nauju popieriniu pirkinių krepšeliu.

Prekybos tinklo parduodami dviejų rūšių daugkartiniai pirkinių krepšeliai, popierinis pirkinių krepšelis bei specialus daugkartinis krepšelis šaldytiems produktams ir toliau išliks prekyboje.

Lietuviai vis atsakingiau žiūri į aplinką

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos užsakymu kasmet vykdomos Lietuvos gyventojų apklausos apie atliekų tvarkymą.

2018 m. duomenys rodo, kad gyventojų pasitikėjimas atliekų tvarkymo sistema auga: visas atliekas rūšiuojančių gyventojų skaičius per pastaruosius ketverius metus išaugo nuo 40 proc. iki 47 proc., o visai atliekų nerūšiuojančių gyventojų skaičius sumažėjo nuo 27 proc. iki 18 proc.

„Daugelyje švietimo įstaigų aplinkosaugos klausimai integruoti į mokymo planus. Tiek ikimokyklinio amžiaus vaikai, tiek mokiniai noriai dalyvauja įvairiose akcijose, pamokų metu siuva daugkartinius pirkinių maišelius, o vienkartinius gėrimų indelius pakeitė daugkartiniais – auga aplinkai draugiška karta. Plastikinį maišelį gali pakeisti ir popierinis, ir medžiaginis maišelis, ir kartoninė dėžė – svarbiausia ne drausti, o pasiūlyti gyventojams alternatyvių galimybių“, – sako Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyr. specialistė Lina Valintėlė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi