Naujienų srautas

Verslas2019.05.22 07:58

Poderys: energetikos ir klimato plane daugiausiai klausimų kelia žaliojo transporto plėtra

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.05.22 07:58

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija trečiadienį renkasi į posėdį aptarti integruoto nacionalinio energetikos ir klimato plano. Pasak komisijos pirmininko Virgilijaus Poderio, daugiausiai klausimų kol kas kelia žaliojo transporto plėtra.

„Pagal europinį susitarimą, visos šalys turi parengti energetikos ir klimato kaitos integruotą planą. Turime iki metų galo galutinį variantą pateikti Europos Komisijai. (...) Jau daugiau nei metus planas ruošiamas, dabar yra ta stadija, kai prieita viešoji konsultacija“, – Eltai teigė V. Poderys.

Pasak jo, šiame etape norima sužinoti, kokie yra visuomenės, kitų institucijų pasiūlymai ir pastabos, o daugiausiai klausimų, pasak V. Poderio, kelia žaliojo transporto plėtra Lietuvoje.

„Man pačiam didžioji problema Lietuvai vykdant įsipareigojimus dėl klimato kaitos yra tai, kad dabar buvo iki šiol tik apie energetiką kalbama – gerai tvarkomės, ir viskas čia gerai. Kitas dešimtmetis yra transporto – kokie yra įsipareigojimai, kokios yra pasekmės finansinės už įsipareigojimų nevykdymą? Šiuo atveju darnaus, žaliojo transporto dalis mane labiausiai asmeniškai domina, kaip pasiruošėme, koks yra planas, kas atsakingas ir kokie terminai“, – Eltai sakė V. Poderys.

Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje vyks plano esamos situacijos ir planuojamų artimiausių darbų pristatymas. Į posėdį pakviesti Aplinkos, Energetikos, Žemės ūkio, Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi