Verslas

2015.06.24 13:32

Įteisinta privaloma nekilnojamojo turto registracija

ELTA2015.06.24 13:32

Seimas įteisino privalomą statinio registraciją, atlikus statinio užbaigimo procedūras, ir nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio duomenų periodinį atnaujinimą (tikslinimą) Nekilnojamojo turto registre.

Seimas įteisino privalomą statinio registraciją, atlikus statinio užbaigimo procedūras, ir nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio duomenų periodinį atnaujinimą (tikslinimą) Nekilnojamojo turto registre.

Priimti tai numatantys Statybos, Nekilnojamojo turto kadastro, Nekilnojamojo turto registro ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai.

Priimtomis pataisomis nutarta nustatyti prievolę statinių savininkui, atlikus statybos užbaigimo procedūras, statinį įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo statybos užbaigimo akto gavimo ar deklaracijos apie statybos užbaigimą patvirtinimo dienos. Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 metus nuo statybos pradžios taip pat turės būti įregistruotas nebaigtas statyti ar rekonstruoti statinys.

Šiais pakeitimais siekiama kontroliuoti pastatytų nekilnojamojo turto objektų registravimą Nekilnojamojo turto registre ir išspręsti problemas, susijusias su neregistruoto turto vertės nustatymu mokesčių administravimo tikslais.

Įstatymų pataisomis taip pat nuspręsta reglamentuoti Nekilnojamojo turto kadastre įrašytų nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio kadastro duomenų, tarp jų ir statybos užbaigtumo procento, atnaujinimo periodiškumą – nustatyti, kad tokie duomenys turi būti atnaujinami ne rečiau kaip vieną kartą per penkerius metus nuo nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio įregistravimo Nekilnojamojo turto registre.

„Šiais pakeitimais siekiama skatinti asmenis užbaigti pradėtas statybas ir įteisinti jas tiek statybos užbaigimo aktais, tiek ir jų įregistravimu Nekilnojamojo turto registre. Šie pakeitimai taip pat susiję su mokesčių apskaičiavimu, nes įteisinus užbaigtas statybos procedūras, nekilnojamojo turto savininkams nebebus galimybių išvengti mokesčių mokėjimo ar nuslėpti savo turo vertę“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Seimo priimtos naujos nuostatos įsigalios šių metų lapkričio 1 d. Iki šio įstatymo įsigaliojimo baigti statyti, pradėti ir ilgiau nei 3 metus nebaigti, tačiau Nekilnojamojo turto registre neįregistruoti, statiniai bei daiktinės teisės į juos, turės būti įregistruoti ne vėliau kaip per vienerius metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.