Verslas

2019.05.21 16:02

Artūras ir Augustinas Rakauskai verslus vystys savarankiškai

BNS 2019.05.21 16:02

Investuotojai Artūras Rakauskas ir jo tėvas Augustinas Rakauskas keičia iki šiol kartu valdyto verslo modelį ir savo verslus plėtos savarankiškai. Rakauskai kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydami leidimo įgyvendinti neskelbiamos vertės tarpusavio sandorį.

„Turime ambicingų planų visose mūsų verslo srityse ir jie gali būti įgyvendinti, tik išgryninus atsakomybes, aiškias savarankiškas investicijų kryptis ir sukūrus efektyvius verslo valdymo modelius“, – pranešime žiniasklaidai sakė Artūras Rakauskas.

18 metų mažmeninės prekybos statybos ir buities prekėmis grupei „Kesko Senukai“ vadovaujantis Artūras Rakauskas padvigubins turėtą grupės akcijų paketą iki 50 procentų. Kitos grupės akcijos toliau lieka strateginio partnerio – Suomijos korporacijos „Kesko“ rankose.

„Kesko Senukai“ apima didžiausio Baltijos šalyse ir Baltarusijoje statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklą, taip pat elektroninę prekybą vystančią kompaniją „Kesko Senukai Digital“.

Tuo tarpu „Senukų“ grupės įkūrėjui Augustinui Rakauskui po sandorio priklausys 100 proc. akcijų nekilnojamojo turto (NT) įmonių „Baltic RED“ ir „Baltic Shopping Centers“ akcijų. Šios įmonės valdo prekybos centrus „Mega“, „Banginis“, kitus NT objektus, nuomoja patalpas „Kesko Senukams“ ir kitiems prekybininkams.

Augustinas Rakauskas taip pat perims radijo stoties „Žinių radijas“ akcijas, jis liks vienvaldžiu sveikatingumo ir poilsio centro „Harmony Park“ savininku.

Artūrui Rakauskui po sandorio priklausys 34,5 proc. akcijų Vokietijos atsinaujinančios energetikos kompanijoje „Danpower Baltic“, taip pat 46 proc. akcijų „Tamo“ grupėje, kuri plėtoja populiariausią Lietuvoje elektroninį dienyną „Tamo“.