Verslas

2019.05.21 14:29

„Bloomberg“: įtampa dėl prekybos stabdo pasaulio ekonomikos plėtrą

Įtampa dėl prekybos stipriai pakenkė pasaulio ekonomikai, kurios plėtrą aptemdė grėsmės, teigiama naujausioje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) apžvalgoje, informuoja „Bloomberg“.

Pranešime atsispindi niūrus Paryžiuje įsikūrusios organizacijos tonas, nes ji įspėja, kad prekybos apribojimai gali susilpninti didžiausią pasaulio ekonomiką.

Be to, tarifai smukdo gamybą, lėtina investicijas ir mažina pasitikėjimą. Situacija blogėja dėl atsinaujinusios įtampos. Pasaulinės prekybos indeksas jau yra dešimtmečio žemumose.

EBPO atkreipė dėmesį ir į kitas grėsmes, įskaitant gamybos susilpnėjimo poveikį paslaugų sektoriui. Minėta organizacija kovą dramatiškai apkarpė savo prognozes ekonomikai, o antradienį vėl sumažino pasaulio ūkio plėtros prognozę. Dabar ji sudaro 3,2 proc. EBPO taip pat apkarpė prognozes Japonijai ir Kanadai, bet padidino euro zonai.

Tokia situacija verčia politikus skubiai ieškoti išeities. Pasak EBPO, šį mėnesį praneštos naujos priemonės smogė Kinijos ir JAV ūkio plėtrai.

Kinija taip pat susiduria su sunkumais šalies viduje, kurie gali paveikti visą pasaulį. Remiantis organizacija, tokia padėtis lėtina pasaulinę paklausą.