Verslas

2019.05.20 21:23

Neeilinis „Swedbank“ akcininkų susirinkimas vyks birželio 19 dieną

Pinigų plovimo krizės krečiamas „Swedbank“ pirmadienį patvirtino, kad šaukiamas neeilinis akcininkų susirinkimas vyks birželio 19 d.

Susirinkimo metu „Swedbank“ akcininkai balsuos dėl trijų naujų valdybos narių, tarp kurių – į valdybos pirmininko postą pretenduojantis buvęs Švedijos ministras pirmininkas Goranas Perssonas, praneša „Reuters“.
Banko kandidatūrų siūlymo komitetas į valdybos vicepirmininko postą pasiūlė Švedijos bankininkystės veteraną Bo Magnussoną, o į valdybos narės postą - ilgą laiką pinigų plovimo prevencijos srityje dirbusią teisininkę Josefiną Lindstrand.

„Swedbank" anksčiau neigė prielaidas apie savo įsitraukimą į „Danske Bank" pinigų plovimo skandalą, tačiau turėjo pripažinti kaltinimus, kai Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT vasario 20 d. pranešė, kad tarp „Swedbank" ir „Danske Bank" Baltijos šalių filialų įvykdyta mokėjimų už maždaug 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų). Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos apie bendrą „Swedbank" tyrimą pranešė jau kitą dieną – vasario 21-ąją.

Vėliau SVT pranešė, kad „Swedbank" vadovams pernai rugsėjį siųsta, o vėliau nutekinta vidaus ataskaita atskleidė, jog 2007-2015 m. tarp įtarimą sukėlusių „Swedbank" ir „Danske Bank" klientų Baltijos šalyse buvo pervesta iš viso 95 mlrd. Švedijos kronų (9,04 mlrd. eurų).

SVT teigimu, „Swedbank" teikė paslaugas ir Rusijos oligarchams bei buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Dėl pinigų plovimo skandalo iš pareigų buvo priversti pasitraukti „Swedbank" grupės generalinė direktorė Birgitte Bonnesen ir valdybos pirmininkas Larsas Idermarkas.