Verslas

2019.05.20 19:04

„Ford“ atleis 10 proc. visų darbuotojų

JAV autopramonės milžinas „Ford“ planuoja atleisti 7 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje. Taip įmonė reorganizuoja veiklą ir atnaujiną automobilių pasiūlą.

Didžiulio masto reorganizacija turėtų būti užbaigta iki rugpjūčio, tikino „Ford“ atstovė spaudai Marisa Bradley.
„Ford“ jau kurį laiką mažina sedanų gamybos apimtis Jungtinėse Valstijose, nes vis daugiau gyventojų renkasi pikapus ar visureigius.

„Pagal pernai prasidėjusią reorganizaciją Šiaurės Amerikoje bus atleista 800 darbuotojų, 500 jų bus atleista jau šią savaitę“, – sakė M. Bradley. Pasak jos, bendrovė dar nenusprendė, kiek konkrečiai darbuotojų bus atleista kituose pasaulio regionuose.

„Kaip jau sakėme, „Ford“ vyksta organizacinės restruktūrizacijos procesas, kuris padės mums sukurti dinamiškesnę, lankstesnę ir stipresnę įmonę. Suprantame, kad tai yra iššūkis mūsų komandos nariams, tačiau šie žingsniai yra būtini, kad „Ford“ pasiektų sėkmę tiek dabar, tiek ir ateityje“, – teigė M. Bradley.

„Ford“ apie darbuotojų atleidimus užsiminė jau pernai balandį, kai buvo pristatyti bendrovės planai atšaukti kelių modelių automobilių gamybą Šiaurės Amerikoje. Tuo pat metu įmonė spartina investicijas į elektromobilius ir autonominio važiavimo technologijas.

Pernai dėl restruktūrizacijos kita JAV autopramonės milžinė „General Motors“ taip pat atleido dalį darbuotojų.
„Ford“ akcijų kaina ankstyvojoje prekyboje smuko 0,4 proc. iki 10,25 dolerio.