Verslas

2019.05.20 18:45

„Klaipėdos nafta“: Krovinių terminalo skundas – nepagrįstas

BNS2019.05.20 18:45

Koncerno „Achemos grupė“ valdomai naftos produktų krovos bendrovei Krovinių terminalas apskundus jai nepalankų teismo sprendimą ginče su „Klaipėdos nafta“ dėl beveik 6 mln. eurų žalos atlyginimo, pastaroji teigia, jog skundas yra nepagrįstas.  

„Bendrovės („Klaipėdos naftos“ – BNS) vertinimu, skundas yra nepagrįstas ir dėl to turėtų būti atmestas“, – per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Klaipėdos nafta“.

Įmonė pateikė atsiliepimą į Krovinių terminalo skundą – pastaroji prašo Apeliacinio teismo panaikinti jai nepalankų Vilniaus apygardos teismo kovo 7 dienos sprendimą. Teismas tuomet atmetė Krovinių terminalo ieškinį „Klaipėdos naftai“ dėl beveik 6 mln. eurų.

Krovinių terminalas teismo prašė 2011 metų lapkritį „Klaipėdos naftos“ ir „Orlen Lietuvos“ pasirašytą sutartį pripažinti niekine ir negaliojančia – pasak įmonės, sutartis neva pažeidė Konkurencijos įstatymą ir ribojo galimybes sąžiningai konkuruoti šviesių naftos produktų krovos rinkoje.

Pagal „Klaipėdos naftos“ su „Orlen Lietuva“ sutartį visus pastarosios įmonės per Klaipėdos uostą kraunamus šviesius naftos produktus įgijo teisę krauti tik „Klaipėdos nafta“. Iki tol „Klaipėdos nafta“ krovė apie 70 proc. „Orlen Lietuvos“ produktų, o 30 proc. – Krovinių terminalas.