Verslas

2019.05.19 08:07

Registrų centras atnaujins Gyventojų registrą

BNS2019.05.19 08:07

Valstybės įmonė Registrų centras artimiausiu metu atnaujins Gyventojų registrą, kuriame kaupiama svarbiausia informacija apie kiekvieną Lietuvoje gyvenantį žmogų. 

Pasak Registrų centro atstovo Mindaugo Samkaus, atnaujinant registrą, planuojama pagerinti jo sąveiką su kitais registrais ir sistemomis, pirmiausia su Užsieniečių registru. 

„Šiuo metu esanti sąveika neužtikrina stabilaus sistemų darbo – sutrikus vienos darbui, neveikia ir kita. Tuo metu Gyventojų registras iki šiol neturėjo tiesioginės duomenų mainų sąsajos su Užsieniečių registru, tad sukurta sąsaja leis automatizuoti užsieniečių, gavusių leidimą gyventi Lietuvoje, registracijos procesus“, – BNS sakė M. Samkus.

Modernizavus Gyventojų registrą, jis turės sąsajas ne tik su Užsieniečių registru, bet ir Asmens dokumentų išdavimo sistema ir bei Vidaus reikalų informacine sistema.

Pasak M. Samkaus, Gyventojų registro modernizavimas yra vienas svarbiausių šių metų įmonės projektų.

Registrų centras gegužės 2 dieną pasirašė 652 tūkst. eurų vertės sutartį su programinės įrangos įmonėmis „Solver“ ir „E. Ana“. Visas lėšas šiam projektui skirs Europos Sąjunga (ES).

Gyventojų registras yra vienas svarbiausių šalies registrų, glaudžiai susijęs su kitais registrais ir sistemomis.