Verslas

2019.05.18 07:51

Oficialiai atidaroma Rusnės estakada

BNS 2019.05.18 07:51

Nepaisant iki metų pabaigos užtruksiančių kelio į Rusnę sankasos stiprinimo darbų, šeštadieni oficialiai atidaroma naujoji estakada. Eismas estakada virš potvynio užliejamo kelio Šilutė-Rusnė ruožo jau leidžiamas nuo trečiadienio.

Atidaryme dalyvaus ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas BNS yra sakęs, kad stiprinant 5 kilometrų ilgio kelio sankasą, bus ribojamas eismas, tačiau kelias nebus uždaromas.

Direkcija kovo pabaigoje pasirašė 6,3 mln. eurų vertės sutartį su Vilniaus statybos bendrove „Tilsta“ dėl žemės sankasos stiprinimo. Darbų prireikė paaiškėjus, jog po keliu yra durpių sluoksnis, juos planuojama atlikti iki šių metų pabaigos.

Estakadą už 9,46 mln. eurų statė įmonių „Kauno tiltai“ ir „Tec Infrastructure“ konsorciumas, pirmoji bendrovė dar už beveik 1,3 mln. eurų apsiėmė sutvarkyti estakados prieigas.

Anksčiau skelbta, kad bendra projekto vertė sieks apie 10 mln. eurų, tačiau dėl papildomų darbų ji išaugo iki maždaug 17 mln. eurų. Darbai finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Kelias Šilutė-Rusnė vienintelis veda į Rusnės salą ir per kasmetinius potvynius yra užliejamas, dėl to sutrikdavo vietos susisiekimas.