Verslas

2019.05.17 23:03

„Valstiečių“ valdžios sprendimas Lazdijuose: draudimas prekiauti silpnu alkoholiu renginiuose – panaikintas

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.17 23:03

Lazdijų politikai panaikino daugiau nei dvejus metus galiojusį draudimą viešuose renginiuose prekiauti silpnu alkoholiu. Taip pat arčiau, nei anksčiau, už 20 metrų nuo mokyklų ir darželių, leis prekiauti net ir stipriu alkoholiu.

Naujoji Lazdijų merė, valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Ausma Miškinienė sako pasitikinti gyventojais, kad šie nepiktnaudžiaus alkoholiu,  bus siekiama mokyti alkoholio vartojimo kultūros.

Po poros savaičių Lazdijų rajono Pasienio fiestoje skirtingai nei dvejus pastaruosius metus, taip pat ir kituose rajono renginiuose, bus galima nusipirkti silpnos koncentracijos alkoholinių gėrimų, pavyzdžiui alaus, ar sidro. Taip nusprendė naujoji Lazdijų rajono taryba. 

„Žmogus turi pats save kontroliuoti, kaip , kur ir kada. Draudimais nieko nepasieks“, – sako vietos gyventojas.

„Man blogai atrodo, nereikėtų prekiauti, būna ir muštynių visokių po tokių renginių“, – kitokia nuomone galima išgirsti Lazdijų gatvėse.

Būtent dėl per šventes kylančių konfliktų, viešosios tvarkos pažeidimų neišduoti vienkartinių licencijų prekiauti alkoholiu pasisakė ir policija. 

„Uždraudus alkoholį švenčių metu žymiai sumažėjo nusikalstamų veikų, viešosios tvarkos pažeidimų , todėl nepritaria ir siūlo ir toliau laikytis draudimų. Jau uždrausta ir Prienų rajono savivaldybėje. Užkertamas kelias nepilnamečiams laisvai vartoti alkoholį, valstybės prioritetas yra alkoholio mažinimas“, – sako Alytaus apskrities policijos komisariato atstovė.

Tačiau Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė, Lazdijų rajono merė sako, kad atšaukti draudimą prašė dalis bendruomenės ir verslo atstovai. Ji žada per didinamąjį stiklą stebėti ar lazdijiškiai ir svečiai per renginius nepiktnaudžiaus alkoholiu. Esą tikimasi, kad renginių svečiai slapčia nevartos stiprių alkoholinių gėrimų, todėl numatyta visuomenę šviesti.

„Lazdijų savivaldybė bus ta, kuri skiria ir skirs labai daug dėmesio švietimui, ugdymui, prevencijai. Visuomenės sveikatos biuras rengia programas, padėsim tiems ,kurie turi priklausomybių, padedant išvengti jų, bet kraštutiniai sprendimai, itin griežti sprendimai rajono savivaldybėje, mano manymu, rizikingi ne tik tuo aspektu, kad mes labai stipriai uždraudę, kaip tik motyvuojam slėptis ir vartoti. Mes turime tikėti, pasitikėti žmonėmis, šviesti juos“, – sako naujoji miestelio merė.

Pasak rajono vadovų, renginiuose žadama numatyti atskiras zonas, kur bus galima prekiauti alkoholiu.

Nuo šiol bet kokio stiprumo alkoholio bus galima įsigyti pagal alkoholio kontrolės įstatymą ir vos už 20 metrų nuo švietimo įstaigų - toks sprendimas priimtas vietos verslininkų ir švietimo įstaigų prašymu. Tuo metu 2016-aisiais savivaldybė buvo įvedusi apribojimus draudžiančius prekiauti kelių šimtų ir net pusės kilometro spinduliu nuo mokyklų, darželių, sveikatos įstaigų.

Įvairius atstumų ribojimus šalyje taiko 9 savivaldybės.

Plačiau – reportaže.

Panorama. Saulius Skvernelis pasitikėjimo testą išlaikė, LVŽS iš valdžios nebesitraukia
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.