Verslas

2019.05.17 10:34

Jakeliūnas atsisakė būti Europos centrinio banko posėdyje: nedalyvausiu, kol Kuodis skleis tokią leksiką

Lukas Blekaitis, ELTA2019.05.17 10:34

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas Eltai teigė nedalyvausiąs Europos centrinio banko (ECB) valdančiosios tarybos posėdyje birželio pradžioje dėl Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojo Raimondo Kuodžio elgesio.

„Ne, nedalyvausiu. Vakar (ketvirtadienį. – ELTA) parašiau, kad negaliu dalyvauti, kol valdybos pirmininko pavaduotojas (R. Kuodis. – ELTA) užsiima tokios leksikos skleidimu, kuri nepriimtina jokiai institucijai, ypač centriniam bankui“, – Eltai sakė S. Jakeliūnas.

ECB valdančiosios tarybos posėdis Vilniuje vyks birželio 5-6 dienomis.

Posėdyje bus įvertinti naujausi duomenys apie euro zonos ekonomikos būklę bei pateiktos atnaujintos ECB makroekonominės prognozės.

Kaip ELTA jau rašė, Seimas plenariniame posėdyje antradienį nepritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio teikiamai rezoliucijai dėl nepasitikėjimo LB valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku.

Už rezoliuciją antradienį balsavo 47 Seimo nariai, prieš – 51, susilaikė – 1.

Rezoliucijoje buvo teigiama, kad V. Vasiliauskas diskreditavo centrinį banką ir vengė bendradarbiauti su parlamentinį tyrimą atliekančiu BFK, veikiančiu laikinosios komisijos teisėmis, ir galimai sąmoningai neteikė BFK visos LB turimos informacijos apie VILIBOR indekso pokyčių krizės laikotarpiu priežastis bei aplinkybes ir šių pokyčių įtaką gyventojų palūkanų išlaidoms, taip apsunkindamas BFK vykdomą tyrimą bei BFK pristatydamas iškreiptą ir tikrovės neatitinkantį vaizdą apie 2009-2010 metų krizę Lietuvoje.

Pasak BFK pirmininko S. Jakeliūno, bendradarbiavimas su LB yra gana sudėtingas.

Rezoliucijos rengėjų nuomone, savo žodžiais ir veiksmais V. Vasiliauskas siekė nuteikti LB tarnautojus neigiamai vertinti BFK atliekamą tyrimą, taip pat pažeidė esminius LB taikomame etikos kodekse įtvirtintus pagarbos žmogui ir valstybei, viešumo, padorumo principus bei menkino Seimo vykdomą veiklą, ją apibūdindamas kaip „beprasmiškiausią darbą“, „marodieriavimą“ ir „santykius su lavonais“.