Verslas

2019.05.17 09:04

Paspirtukų verslas suviliojo ir olimpinį čempioną Usainą Boltą

Daugkartinis pasaulio ir olimpinis bėgimo čempionas jamaikietis Usainas Boltas nusprendė pradėti naują verslą, tiksliau pabandyti įsisprausti tarp naujųjų verslininkų, siūlančių elektrinių paspirtukų nuomą. Čempionas tam pasirinko Prancūzijos sostinę Paryžių.

U. Boltas tikisi pasinaudoti savo kaip greičiausiai pasaulyje bėgti gebančio žmogaus reputacija, kad įtikintų Paryžiaus gyventojus ir miesto svečius nuomotis būtent jo paspirtukus. Tai nebus lengva, nes Prancūzijos sostinėje jau veikia net devynios tokios kompanijos, tarp jų tokie galingi konkurentai iš Kalifornijos kaip „Lyft“ ir „Bird“.

U. Bolto kompanija įsigijo pačius naujausius paspirtukus – jų nereikia surinkti iš gatvių ir vežti įkrauti. Tiesiog užtenka pakeisti baterijas. Kita vertus, jau per pirmąjį parodomąjį važiavimą paaiškėjo, kad paspirtuko greičiui didžiausią įtaką daro ne tai, kad juo važiuoja bėgimo čempionas, o bendras kliento svoris. Taigi aukšta ir raumeninga U. Bolto figūra čia visai neturi privalumų. 

Elektriniai paspirtukai švelnaus klimato miestuose tapo veiksminga alternatyva keliaujant trumpus nuotolius.  Jau dabar Paryžiuje nuomojama apie 15 tūkstančių tokių pasipirtukų, o iki metų pabaigos, manoma, kad jų bus 40 tūkstančių.

Miesto valdžiai tai nemenkas galvos skausmas ir dėl eismo saugumo, ir dėl užgriozdintų šaligatvių.  Dėl to Paryžiaus merija įvedė tokioms kompanijoms naujus metinius mokesčius – po 50 eurų už kiekvieną paspirtuką, jei įmonė jų turi mažiau nei 500. Po 65 eurus jei kompanija nuomoja daugiau nei 500 paspirtukų.

Reportažas nuo 04.42 val.