Verslas

2019.05.16 18:23

„Rail Baltica“ vizija: kelionė iš Vilniaus į Kauną – per 35 minutes

Kaimynines šalis pasiektume per 2–3 valandas

Tiesiant europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ atkarpą nuo Kauno iki Palemono, keisis traukinių Vilnius-Kaunas eismas.

Prognozuojama, kad sujungus Kauną su Lenkijos geležinkeliais, daugės krovininių traukinių, o pabaigus visą projektą, kelionė traukiniu iš Kauno į Vilnių truks kiek daugiau kaip pusvalandį.

„Planuojame, kad užbaigus „Rail Balticos“ projektą, greitis turėtų siekti 250 km/h, tai 2 kartus greičiau nei dabartinis greitis. Tikimės, kad kelionė sieks apie 35 minutes“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška.

„Laba diena, Lietuva“ Vakarykščiai debatai: kaip pamatuoti, kuris tinkamesnis?

Prieš devynias Kauno geležinkelio stotyje skubančių į Vilniaus traukinį netrūksta, tačiau jau kitos savaitės viduryje čia bus gerokai ramiau - uždarius tunelį, keleiviai į traukinį  įlips ir iš jo išlips laikinoje stotyje Palemone.

Per vasarą tunelyje planuojama nutiesti sugretintos europinės ir plačios vėžės geležinkelį - skelbiama, bus toks vienintelis pasaulyje.

Rekonstravus apie 15 kilometrų geležinkelio, „Rail Baltica" sujungs Kauno intermodalinį terminalą su Lenkijos geležinkeliais.

„Įsivaizduokime, kad „Rail Balticos“ vėžė ateina iš Europos, iš Lenkijos, įeina į Lietuvą ir visi krovinių srautai, kurie atkeliauja į Lietuvą,  pirmiausia turės galimybę sustoti būti perkrauti, paskirstyti Kauno intermodaliniame centre“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Žinios. Neatvykusieji į komisiją – baudų išvengs

Tiesiant „Rail Balticos“ ruožą Kaunas- Palemonas, kitais metais bus panaikinta Amalių pervaža Ateities plente, bus įrengti trys tuneliai automobiliams, požeminės perėjos pėstiesiems. Atkarpą planuojama nutiesti kitais metais. Kiti ruožai - nuo Kauno iki sienos su Latvija ir ruožas „Kaunas–Vilnius“, planuojama, bus baigti iki 2026-ųjų. 

„Tai bus visiškai nauja infrastruktūra, kuria mes galėsime keliauti kaip vakarų Europoje - per dvi valandas nuo Vilniaus iki Rygos, dar per pusantros valandos nuo Rygos iki Talino ar per 3,5 valandos nuo Vilniaus iki Talino“, – „RB Rail“ valdybos narys Ignas Degutis.

Skaičiuojama, kad Lietuvai įdėjus eurą į "Rail balticos" projektą, sugrįš keturi.