Verslas

2019.05.16 12:35

Švedijos bankas „Handelsbanken“ baigia veiklą Baltijos šalyse

Irma Baranauskaitė , ELTA2019.05.16 12:35

Švedijos bankas „Handelsbanken“ ketvirtadienį pranešė, kad baigia savo veiklą Baltijos šalyse, o šis sprendimas yra susijęs su nepasitenkinimu rezultatais ir priimtas po pinigų plovimo operacijų regione, siejamų su kitais dviem Skandinavijos bankais, atskleidimu.

Pasak banko vadovo Richardo Johnsono, buvo prieita prie išvados, kad pelningumas yra per žemas, o išlaidos tapo pernelyg aukštos. Nepaisant efektyvumo didinimo priemonių, įgyvendintų per pastaruosius kelerius metus, operacijos Baltijos šalyse nebuvo pakankamai pelningos. 

Remiantis juo, aplinkybės taip pat drastiškai pasikeitė nuo to laiko, kai bankas prieš dešimtmetį įsikūrė regione, o dabar vietiniai biurai yra nebereikalingi.

Banko vadovo teigimu, sparti technologijų plėtra atvedė į rinką naujų žaidėjų ir suteikė naujų galimybių, kurios reiškia, kad dabar galima padėti daugeliui klientų tiesiogiai iš jų namų rinkų.

Dėl šios priežasties bankas per 2020 metus pradėtų mažinti savo verslą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

R. Johnsonas taip pat sako, kad banko sprendimas nėra susijęs su skandalais dėl kaltinimų milžinišku pinigų plovimu dviem kitiems Skandinavijos bankams per operacijas Baltijos šalyse.

Didžiausias Danijos bankas „Danske Bank“ šiuo metu yra kriminalinių tyrimų taikinys keliose šalyse dėl maždaug 200 mlrd. eurų (226 mlrd. JAV dolerių) pervedimų per skyrių Estijoje nuo 2007 iki 2015 metų, įskaitant apie 15 tūkst. užsienio klientų, kurių dauguma yra rusai. 

Jo konkurentas Švedijoje „Swedbank“ taip pat jau nuo vasario yra įtrauktas į skandalą, kai per valstybinį transliuotoją SVT paskelbti tyrimo rezultatai parodė, kad esama dokumentų, atspindinčių, jog mažiausiai 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų, 4,3 mlrd. JAV dolerių) įtartinų pervedimų į Baltijos šalis buvo vykdomi iš šio banko sąskaitų. 

„Handelsbanken“ išliko iš esmės švarus pinigų plovimo skandaluose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.