Verslas

2015.06.21 17:27

Graikijos premjeras ES lyderiams pateikė pasiūlymą

ELTA 2015.06.21 17:27

Graikija pranešė pateiksianti naują pasiūlymą kreditoriams iš Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kad susitartų dėl skolos grąžinimo, rašo „eubusiness.com“.

Graikija pranešė pateiksianti naują pasiūlymą kreditoriams iš Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kad susitartų dėl skolos grąžinimo, rašo „eubusiness.com“.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis pareiškė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) privalo „priimti aiškų sprendimą“ neeilinio euro zonos narių susitikimo metu.

ES vadovai tikisi, kad Graikijos vyriausybė, nusistačiusi prieš griežtą taupymo politiką, pristatys naują ekonomikos reformą ir pasiūlymus dėl biudžeto. Graikijos valstybės reikalų ministras Alekos Flambouraris šeštadienį sakė, kad Atėnai pristatys iš naujo apsvarstytas priemones.

Spaudimas Graikijai padidėjo prieš neeilinį 19-os euro zonos šalių vadovų susitikimą, įvyksiantį pirmadienį Belgijos sostinėje Briuselyje.

Tačiau Graikijos finansų ministras Y. Varufakis netikėtai permetė sprendimo priėmimo naštą A. Merkel. Vienam vokiečių laikraščiui jis pareiškė, kad A. Merkel „gali sudaryti garbingą susitarimą su vyriausybe, kuri atmetė „pagalbos paketą“ ir siekia kompromisinio sprendimo. Arba ji gali klausyti kai kurių Vokietijos vyriausybės narių raginimų „išmesti už borto“ vienintelę Graikijos vyriausybę, kuri yra ištikima savo principams ir gali vesti Graikijos žmones reformų keliu“.

Vėliau sekmadienį, kalbėdamas telefonu su Vokietijos kanclere A. Merkel, Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u ir Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claide`u Junckeriu, Graikijos premjeras Alexis Tsipras pristatė susitarimo dėl finansų variantą.
 
„Trims lyderiams premjeras pristatė Graikijos pasiūlymą dėl abipusiai naudingo susitarimo, kuris leis konkrečiai susitarti, o ne nukelti problemos sprendimą“, – pranešė Graikijos premjero spaudos tarnyba, informuoja „Reuters“.


Graikijos kairioji vyriausybė žada pristatyti kompromisus, kurie padės Atėnams ir kreditoriams – Europos Komisijai, TVF ir Europos centriniam bankui (ECB) – susitarti dėl 7,2 mlrd. eurų paramos Graikijai, kad ji sumokėtų skolas TVF ir ECB.