Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Belgija panaikino Rusijos turto areštą

ELTA 2015.09.08 13:45

Belgijos finansų ministerija pranešė panaikinusi Rusijos valstybinių sąskaitų areštą. Prieš tai Maskva buvo pasmerkusi Belgijos sprendimą areštuoti turtą, informuoja BBC.

Belgijos finansų ministerija pranešė panaikinusi Rusijos valstybinių sąskaitų areštą. Prieš tai Maskva buvo pasmerkusi Belgijos sprendimą areštuoti turtą, informuoja BBC.

Rusijos turtas buvo areštuotas po teismo sprendimo dėl jau nebeveikiančios „Jukos“ naftos įmonės. 2014 m. tarptautinis arbitražo teismas pateikė išvadą, kad Rusijos pareigūnai manipuliavo teisine sistema tam, kad sukeltų „Jukos“ bankrotą.

Rusijos valstybinė įmonė perėmė „Jukos“, o jos buvęs vadovas Michailas Chodorkovskis buvo įkalintas. Į laisvę jis išėjo 2013 m.

Pernai teismas nurodė, kad Rusija „Jukos“ akcininkams privalo sumokėti 50 milijardų JAV dolerių kompensaciją po to, kai įmonė žlugo.

Tačiau Rusija ignoravo teismo sprendimą. Dėl to „Jukos“ akcininkai siekė, kad Rusijos valstybės lėšos būtų užšaldytos.

Atsakydamas į turto areštą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė „ginsiąs Rusijos interesus teisingumo keliu“.

Belgijos ambasadorius Rusijoje buvo iškviestas į Kremlių, kur jam buvo paaiškinta, kad turto areštas „yra atvirai priešiškas veiksmas, šiurkščiai pažeidžiantis pripažintas tarptautinės teisės normas“.

Lankydamasis Kinijoje, Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas teigė, kad „buvo pasiektas sprendimas pirmiausiai atblokuoti sąskaitas, naudojamas ambasadų veiklai, po to bus panaikintas ir kitų sąskaitų areštas“.

Prancūzija taip pat yra areštavusi Rusijos valstybės sąskaitas 40-yje bankų bei kelis pastatus. Tačiau nežinoma, ar ir šio turto areštas bus panaikintas.

Kalbėdamas apie Rusijos turto areštą, praėjusį penktadienį M. Chodorkovskis sakė, kad „tai yra ženklas, jog už vagystę bus baudžiama, kad ir koks galingas bebūtų vagis“.

Kol kas M. Chodorkovskis nekomentavo Belgijos sprendimo panaikinti Rusijos turto areštą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi