Naujienų srautas

Verslas2019.05.14 09:49

Prezidentės patarėjas: matome abipusio nesusikalbėjimo tiek iš Lietuvos banko, tiek iš BFK pusės

Antradienį Seime rengiantis svarstyti rezoliuciją dėl nepasitikėjimo Lietuvos banko (LB) vadovu Vitu Vasiliausku, prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė sako, kad prezidentūra šioje situacijoje mato nesusikalbėjimo tiek iš LB, tiek iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pusės. Jo teigimu, prezidentė aiškinsis situaciją ir pagal aplinkybes priims būdą, kaip reaguoti.

„Matome tam tikro abipusio nesusikalbėjimo tiek iš LB, tiek iš komiteto pusės atskirais klausimais. Prezidentė aiškinsis situaciją ir pagal aplinkybės priims būdą, kaip jai sureaguoti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė M. Lingė. 

Tiesa, jis pridūrė, kad Seimo rezoliucija negali būti įpareigojanti. 

„Tai yra prezidento kompetencijos funkcija priimti vienokius ar kitokius sprendimus, o šios institucijos, kaip centrinis bankas, savarankiškumas ir nepriklausomybė yra saugomi ne tik mūsų įstatymo ir Konstitucijos, bet atidžiai žiūrima ir ES teisės“, – kalbėjo M. Lingė. 

ELTA primena, kad Seimas plenariniame posėdyje antradienį svarstys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio teikiamą rezoliuciją dėl nepasitikėjimo V. Vasiliausku. 

Rezoliucijoje teigiama, kad LB vengė bendradarbiauti su parlamentinį tyrimą atliekančiu Seimo BFK, veikiančiu laikinosios komisijos teisėmis, ir galimai sąmoningai neteikė BFK visos LB turimos informacijos apie VILIBOR indekso pokyčių krizės laikotarpiu priežastis bei aplinkybes ir šių pokyčių įtaką gyventojų palūkanų išlaidoms, taip apsunkindamas BFK vykdomą tyrimą bei BFK pristatydamas iškreiptą ir tikrovės neatitinkantį vaizdą apie 2009–2010 metų krizę Lietuvoje.

Taip pat dokumente pažymima, kad LB pozicija parlamentinio tyrimo atžvilgiu ir jo elgesys neteikiant visos turimos informacijos apie VILIBOR indekso nustatymo metodiką ir jos vertinimus bei šio indekso pokyčių aplinkybes krizės laikotarpiu, buvo skirtas ginti siaurus institucinius ir komercinių bankų, o ne jų klientų ir visų šalies piliečių, interesus.

Tuo metu Seimo opozicija teiks svarstyti rezoliuciją siūlydama išreikšti pasitikėjimą V. Vasiliausku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi