Verslas

2013.01.19 16:22

Ambicingi Premjero tikslai: iš šešėlio sieks ištraukti 0,5 proc. BVP

ELTA 2013.01.19 16:22

Penktadienį Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė naują komisiją kovai su šešėline ekonomika. Nors jis tvirtina, kad esama ir konkretaus priemonių plano, tačiau kol kas jų visų neįvardijo.

Penktadienį Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė naują komisiją kovai su šešėline ekonomika. Nors jis tvirtina, kad esama ir konkretaus priemonių plano, tačiau kol kas jų visų neįvardijo.

„Suformuota nauja komisija ir patvirtintas priemonių planas. Komisija rinksis kartą per mėnesį, bet, nepaisant to, lygiagrečiai bus dirbama su Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovais“, – penktadienį po pasitarimo dėl šešėlinės ekonomikos žurnalistams sakė jis.

Ministras Pirmininkas atskleidė, jog susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovais numatytas po vasario 12 d. Jo teigimu, dėl esamų priemonių dar turi būti diskutuojama ir įvertinama, kiek kainuotų jų įgyvendinimas. Kol kas viso instrumentų plano A. Butkevičius įvardinti nenorėjo, tačiau vieną jų atskleidė – tai skaitmeninių banderolių cigarečių pakeliams įvedimas.

„Tikslas – pasiekti 0,5 proc. šiais metais nuo bendrojo vidaus produkto – juos „išimti“ iš šešėlio. Bet žinote, yra labai sunku paskaičiuoti, kurie pinigai yra šešėlio, kurie – ne“, – pažymėjo jis.

Paklaustas, ar ruošiant priemonių planą buvo remiamasi ir praėjusios kadencijos Vyriausybės pasiūlymais, A. Butkevičius pripažino, kad taip.

„Priemonių planas, priimtas praėjusios kadencijos Vyriausybės, yra įvertintas ir papildytas naujomis priemonėmis“, – atsakė Premjeras.

Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas po posėdžio pažymėjo, jog kai kurie instrumentai bus ilgalaikiai – jų įgyvendinimas tęsis ir 2014 m.

„Priemonės apima pagrindines rizikas, darančias įtaką valstybės mokestinių pajamų surinkimui. Tai kelios sritys – kontrabanda, neregistruotos veiklos vykdymas, pajamų apskaitymas ir darbo santykių įforminimo vengimas“, – kalbėjo jis. A. Klerauskas taip pat akcentavo tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą.

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis išskyrė tris pagrindines kryptis, kuriose bus veikiama – skatinamos aktyvios kontrolinės priemonės, edukacija ir keičiami teisės aktai.

„Mes ketiname siūlyti pokyčius teisinio reglamentavimo srityje, sustiprinti atsakomybę už darbo laiko slėpimą“, – sakė V. Mačiulaitis.