Verslas

2019.05.13 14:23

Prekybos eurokomisarė: esame pasiruošę atsakyti, jei Trumpas įves muitus ES automobiliams

ELTA 2019.05.13 14:23

Europos Sąjunga jau rengia sąrašą Jungtinių Valstijų prekių, kurioms būtų įvesti muitai, jei Donaldas Trumpas įves muitus automobilių iš ES importui, teigia už prekybą atsakinga eurokomisarė Cecilia Malmstrom. Tikimasi, kad JAV prezidentas sprendimą dėl muitų priims gegužės 18 d.

„Jau ruošiame sąrašą prekių, kurios būtų įtrauktos į tą sąrašą. Kai tik tai (D. Trumpo sprendimas dėl muitų įvedimo. – ELTA) bus oficialu, jei tai įvyks – aš vis dar tikiuosi, kad neįvyks, – tada paskelbsime rengiamą sąrašą“, – „Bloomberg“ sakė C. Malmstrom.

JAV ir ES pernai liepą sutarė derėtis dėl prekybos susitarimo, kuris atšauktų bet kokius muitus ES automobilių importui. Tokie muitai, jei D. Trumpas nuspręs juos įvesti, būtų įvedami dėl esą nacionalinio saugumo priežasčių. Anksčiau dėl saugumo priežasčių Jungtinės Valstijos jau įvedė muitus plieno ir aliuminio produktų importui. ES grasina atsakyti muitais 20 mlrd. dolerių vertės amerikietiškoms prekėms, jei D. Trumpas įves muitus.

Pasak Europos Komisijos (EK), labiausiai JAV muitai paveiktų Vokietiją dėl didžiulio šios šalies autopramonės sektoriaus, o 25 proc. muitų tarifas automobiliams europietiškų automobilių kainą JAV padidintų maždaug 10 tūkst. eurų. Visgi C. Malmstrom teigė besitikinti, kad D. Trumpas laikysis ankstesnių susitarimų, kuriais abi pusės įsipareigojo neįvedinėti muitų viena kitai.

„Situacija kol kas šiek tiek neprognozuojama. Tikimės, kad prezidentas (D. Trumpas) laikysis ankstesnių susitarimų“, – teigė C. Malmstrom.