Verslas

2015.09.08 13:45

Kauno rajono politikai patvirtino didesnį savivaldybės biudžetą, nei planuota

ELTA2015.09.08 13:45

Paaiškėjus realioms galimybėms padidinti Kauno rajono savivaldybės biudžeto pajamų planą, tai ir buvo padaryta.

Paaiškėjus realioms galimybėms padidinti Kauno rajono savivaldybės biudžeto pajamų planą, tai ir buvo padaryta.

Tokį žingsnį žengti rajono tarybą paskatino tai, kad per pirmuosius penkis šių metų mėnesius pajamos buvo 3,5 mln. eurų didesnės, nei planuota. Buvo surinkta žymiai daugiau gyventojų pajamų mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio. Biudžeto pajamų planas įvykdytas 117,5 proc.

Todėl rajono politikai patvirtino net 5 milijonais eurų didesnį šių metų biudžeto planą. Papildomi milijonai, pasak rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko, taps asignavimais keliams tvarkyti, kultūros, švietimo, aplinkos ir socialinėms programoms vykdyti.

Kitą papildomo savivaldybės biudžeto dalį sudaro tikslinėmis dotacijoms iš valstybės biudžeto gaunami pinigai, – daugiau kaip 3 milijonai eurų. Jie bus skirti vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, rekonstruoti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti.

Dar kitos papildomos biudžeto lėšos bus skiriamos įvairioms programoms finansuoti: švietimo, kultūros ir sporto (beveik 300 tūkst. Eur), švietimo ir ugdymo (380 tūkst. Eur), aplinkos (153 tūkst. Eur), kelių priežiūros ir viešojo transporto paslaugų įgyvendinimo (350 tūkst. Eur), socialinės paramos įgyvendinimo (400 tūkst. Eur), seniūnijų veiklos (409 tūkst. Eur).

Pagal biudžeto pajamų surinkimą, Kauno rajono savivaldybė yra pirmoji Kauno apskrityje, o Lietuvoje užima antrąją vietą. Tikimasi iki metų pabaigos įvykdyti ir padidintą 2015 – ųjų biudžeto pajamų planą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.