Verslas

2015.06.19 03:24

Paskelbtas dar vienas ultimatumas Graikijai

DELFI.lt 2015.06.19 03:24

Eurogrupės susitikimas, kuriame turėjo paaiškėti Graikijos tolimesnis likimas, bevaisis. Paskutinė galimybė Graikijai išvengti bankroto, kuris virš eurozonos sklando jau mėnesį, paskirta pirmadienį.

Eurogrupės susitikimas, kuriame turėjo paaiškėti Graikijos tolimesnis likimas, bevaisis. Paskutinė galimybė Graikijai išvengti bankroto, kuris virš eurozonos sklando jau mėnesį, paskirta pirmadienį.
 
„The Guardian“ skelbia, kad būsimas pirmadienio susitikimas paskutinis šansas išsigelbėti.
 
Anksčiau eurogrupės susitikimo metu jos vadovas Jaroenas Dijsselbloemas sakė, kad Europa yra pasiruoši, jeigu Graikija vis dėlto pasitrauks iš eurozonos, tačiau pagrindiniu tikslu įvardino Graikijos išsaugojimą eurozonoje. Tikimasi, kad Graikija į pirmadienio susitikimą grįš su efektyviais pasiūlymais.
 
Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde Graikijos poziciją komentavo ypač aštriai. „Kad būtų pasiektas susitarimas, reikia, kad kambaryje būtų suaugusiųjų“, – susitikimo metu sakė C. Lagarde.
 
DELFI primena, kad prieš susitikimą Tarptautinio valiutos fondo vadovė C. Lagarde įspėjo Graikiją, kad jai nebus suteikta papildomo laiko grąžinti 1,6 mlrd. eurų, kuriuos šalis turi pervesti iki mėnesio pabaigos, taip dar labiau padidindama spaudimą Atėnams, eurozonos ministrams ieškant sprendimo Graikijos skolų krizei.
 
Atėnuose trečiadienį vakare tūkstantinė minia protestavo prieš reikalavimą apkarpyti išlaidas.
 
Pabrėždama tarptautinį susirūpinimą dėl krizės pasekmių, JAV federalinės rezervų sistemos vadovė Janet Yellen perspėjo, kad pasaulinė ekonomika gali patirti žymių „sukrėtimų“, jeigu Graikija ir jos kreditoriai nesusitartų.
 
Liepą ir rugpjūtį Graikija dar turės įmokėti Europos centriniam bankui 6,7 mlrd. eurų; tad jau esama pranešimų, kad planuojama galima kapitalo kontrolė, jeigu Graikijos finansai išseks.
 
Išrinktas sausį, žadėdamas nutraukti penkerių metų taupymą pagal pagalbos teikimo programą, Graikos premjeras Alexis Tsipras trečiadienį perspėjo skolintojus europiečius, kad jų primygtini reikalavimai apkarpyti graikų pensijas sužlugdys visas viltis pasiekti susitarimą ir pakenks visai Europai.