Verslas

2019.05.08 13:07

„Paysera Investment” pradėjo tokenizuotų vertybinių popierių platinimą

LRT.lt 2019.05.08 13:07

Mokėjimų įmonės „Paysera” valdoma bendrovė „Paysera Investment” antradienį pradėjo savo tokenizuotų vertybinių popierių platinimą. Jo metu ketinama pritraukti iki 2,5 mln. eurų „Paysera” grupės plėtrai Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Investuojantys į „Paysera Investment” vertybinius popierius įgyja teisę į 10 proc. nuo bendrojo licencijuotų „Paysera” grupės įmonių pelno iš naujai pritrauktų klientų. Tokenizuotų vertybinių popierių platinimas (ang. security tokens offering, STO) vyksta per Lietuvoje veikiančią STO platformą „Desico”. Prekės ženklą „Desico” valdo UAB „Finansų Bitė verslui”.

„Desico” vadovo Laimono Noreikos teigimu, rengiant šį STO buvo konsultuojamasi su Lietuvos banku, o į visus išsakytus pasiūlymus buvo atsižvelgta.  

Planuojama, kad STO dalyvaus bent keli tūkstančiai investuotojų iš Lietuvos ir užsienio, kurie vidutiniškai investuos apie 200–300 eurų. Įsigyti „Paysera Investment” vertybinius popierius gali tik privatūs asmenys. Mažiausia leidžiama investicijos suma siekia 100 eurų.

„Pritrauktas lėšas „Paysera Investment” panaudos „Paysera” grupės plėtrai. 1 mln. eurų ketiname panaudoti produktų vystymui bei tinkamų partnerių kitose Europos šalyse paieškai. Apie 0,5 mln. eurų planuojame skirti grupės plėtrai Rumunijoje bei elektroninių pinigų įstaigos licencijos Bulgarijoje gavimui. Likusią pritrauktos sumos dalį panaudosime Lietuvoje, steigiant „Paysera” komercinį banką“, – sako pagrindinis „Paysera” grupės akcininkas Kostas Noreika.

„Paysera” grupės pajamos 2018 m. augo 39 proc. ir pasiekė 10,6 mln. eurų. Grupės pelnas pernai siekė 1,5 mln. eurų. 2018 m. klientų laikomų sumų apimtis išaugo nuo 80 iki 114 mln. eurų.