Naujienų srautas

Verslas2019.05.08 12:59

Viešųjų pirkimų tarnyba: Palanga turi nutraukti 29 mln. eurų vertės miesto tvarkymo sutartį

Erika Alonderytė, BNS 2019.05.08 12:59

Palangos valdžia turi nutraukti 29 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį dėl savivaldybės valdoma miesto teritorijų tvarkymo ir priežiūros įmone „Palangos komunalinis ūkis“, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Anot VPT, savivaldybė, be konkurso sudariusi vidaus sandorį, pažeidė įstatymą – suteikė išimtines sąlygas bendrovei ir taip apribojo kitų įmonių galimybę varžytis. 

Pagal pernai gruodžio 31 dieną pasirašytą sutartį „Palangos komunalinis ūkis“ įsipareigojo prižiūrėti gatvių dangą, želdinius, kapines, visuomeninius tualetus ir atlikti kitas paslaugas.

Anot VPT, vidaus sandoris gali būti sudaromas tik išimtiniu atveju, jei skelbiant konkursą būtų neįmanoma nepertraukiamai ir kokybiškai teikti paslaugos.

Anot Palangos valdžios, skelbiant konkursą, nebūtų galima to užtikrinti, nes didžiausio Lietuvos kurorto specifika yra išskirtinė ir tokių paslaugų poreikiai esą sunkiai prognozuojami. Todėl privati įmonė gali nepajėgti lanksčiai vykdyti įsipareigojimų. 

2018 metų kovą savivaldybė skelbė planuojanti skelbti konkursą, tačiau jo taip ir nepaskelbė, motyvuodama tuo, jog įstatymo reguliavimas dėl vidaus sandorio teisėtumo buvo apskųstas Europos Sąjungos Teisingumo Teismui. 

VPT nuomone, argumentai yra tik prielaidos, nepagrįstos jokiais objektyviais faktiniais duomenimis, o perkamos paslaugos yra įprastos, kurias gali teikti ir kiti rinkos tiekėjai.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi