Verslas

2019.05.08 18:55

Svogūnų sodinukų deficitas: norintys įsigyti turės pakloti 3 kartus daugiau

Algirdas Igorius, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.08 18:55

Prekybos centruose ir sėklų parduotuvėse – svogūnų sodinukų deficitas, esą, dėl sausros Nyderlandų ūkiai jų užaugino mažiau. Daržininkai mėgėjai sodinukų gali įsigyti nebent turguose už tris kartus didesnę kainą, siekiančią net keliolika eurų. Tačiau ir už tokią kainą svogūnėlių yra ne visuose turguose.

Svogūnų sodinukai – auksiniai ne tik dėl spalvos, šiemet – ir dėl kainos. Sėklomis prekiaujančiose parduotuvėse populiariausias pirkėjų klausimas – ar turite svogūnų sodinukų.

„Pradėjau ieškoti nuo šiandien, nes vakar sodinom daržus“, – sako pirkėja.

Sėklų parduotuvių tinklas „Žalia stotelė“, pasak jų atstovo, kovą ir balandį pardavė apie 80 tonų 10 pavadinimų svogūnų sodinukų. Pagrindiniai tiekėjai – olandų augintojai – patiekė mažesnį kiekį nei pernai ir iki 100 procentų brangesnių sodinukų. Pernai tinklo parduotuvėse svogūnų sodinukai kainavo per tris, šiemet – beveik 4 eurus.

„Kadangi sodinukai užsakomi lapkričio mėnesį, dabar papildomai gauti nėra visiškai jokios galimybės. Su kiekvienais metais svogūnų poreikis vis auga ir nuspėti tą kiekį, koks jis bus reikalingas rinkai, yra gana sunku“, – sako Mindaugas Gikas, parduotuvės „Žaliasis centras“ vadovas.

Prekybos centruose svogūnų sodinukų taip pat nė su žiburiu nerasi.

„Kovo mėnesį, balandį, paprastai, sodinukų yra asortimente, na, o gegužės mėnesį – dažniausiai nebelieka. Sodinukų kaina buvo 2.9 Eur už kilogramą“, – teigia Berta Čaikauskaitė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Išgelbėti gali turgus. Prekeiviai sako, kad kilogramas sodinukų gali kainuoti keliolika eurų. Mums pavyko rasti už dešimt.

„Kalvarijų turguje vakar buvau, tokie va svogūnėliai tai jau ne kilogramais, o už šimtą gramų, o šimtas gramų – pusantro euro. Tai paskaičiuok, kilogramas išeina 16 eurų jau“, – tikina pirkėjas.

Žmonės teiraujasi ir ūkininkų, ar neturi parduoti sodinukų. Šiaulių rajone esančiame Šateikų ūkyje svogūnai jau žaliuoja 150 hektarų plote. Jei bus lietaus – bus ir derliaus, prognozuoja ūkininkas. Tada ir svogūnų kainos gali kristi.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, parduotuvėse svogūnai kainuoja apie tris kartus daugiau.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Svogūnų sodinukų kainos – muša rekordus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt