Naujienų srautas

Verslas2019.05.08 10:17

Geros žinios: kelionės traukiniu į Kauną kainuos pigiau

Ieva Vidūnaitė, ELTA 2019.05.08 10:17

Dėl europinės vėžės „Rail Baltica“ tiesimo darbų kelionės traukiniu iš Vilniaus į Kauną ir / ar atgal keleiviams kainuos 25 proc. pigiau nei įprastai. Speciali nuolaida pradės galioti nuo gegužės 22 dienos, tačiau prekyba bilietais pradėta antradienį.

Kaip pranešė valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“, gegužės 22 d. geležinkelio ruože nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties prasidės europinės vėžės „Rail Baltica“ tiesimo darbai, kurie vyks visą vasarą.

Dėl numatomų didelės apimties darbų visą šį laikotarpį bus sustabdytas traukinių eismas nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties, todėl maršruto Vilnius-Kaunas traukiniai važiuos iki Palemono ir atgal. Prie populiariausių traukinių maršrutų „Lietuvos geležinkeliai“ organizuos nemokamus autobusų reisus, bus vežami keleiviai iš Palemono į Kauno geležinkelio stotį ir atgal, o maršrutų Vilnius–Kaunas ir Vilnius–Palemonas keleiviams visą šį laikotarpį galios nuolaida kelionės bilietams.

„Siekiame, kad vykstant „Rail Baltica“ tiesimo darbams mūsų klientai kelionėms į Kauną galėtų rinktis traukinius. Išanalizavę keleivių srautus bei jų poreikius, prie populiariausių traukinių išvykimo ir atvykimo laikų pritaikėme užsakomuosius autobusų reisus, taip pat su Kauno savivaldybe suderinome ir miesto autobusų tvarkaraščius, o atsidėkodami klientams už lojalumą visiems keleiviams visą vasarą dovanosime specialią nuolaidą kelionės bilietams“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Iki eismo pertraukos pradžios Palemono traukinių stotis bus paruošta didesniems keleivių srautams: infrastruktūra pritaikyta ir judėjimo negalią turintiems keleiviams, įrengti automobilių privažiavimai abiejose stoties pusėse, įrengiama papildoma automobilių stovėjimo aikštelė, todėl bus galimybė šiaurinių Kauno miesto rajonų gyventojams atvykti automobiliu ir jį palikus kelionę į sostinę tęsti traukiniu.

„Lietuvos geležinkeliai“ nuo gegužės 22 d. iki rugsėjo 1 d. organizuos papildomą transportą nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties. Nemokami autobusai keleivius iš Palemono iki Kauno centre esančios stoties ir atgal veš dvylika kartų per dieną, visų jų tvarkaraščiai pritaikyti prie populiariausių traukinių Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius reisų. Prie dalies traukinių atvykimo ir išvykimo laikų priderinti ir Kauno miesto autobusai. Bilietai į šiuos autobusus kainuos kaip įprasta.

Vykstant „Rail Baltica“ tiesimo darbams savaitgaliais nuo gegužės 22 d. iki rugsėjo 1 d. taip pat bus laikinai sustabdytas traukinių Kaunas–Šiauliai eismas. Išsamią informaciją apie traukinių eismo pakeitimus ir specialius autobusų reisus galima rasti „Lietuvos geležinkelių“ internetinėje svetainėje.

ELTA primena, kad „Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projektų investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sieks apie 5,7 mlrd. eurų, vien Lietuvoje investicijos, planuojama, viršys 2,4 mlrd. eurų. Geležinkelio liniją planuojama atidaryti 2026 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi