Verslas

2019.05.08 09:22

Klaipėdiečiams atnaujinamas karšto vandens tiekimas

Ieva Vidūnaitė, ELTA 2019.05.08 09:22

Trečiadienį planuojama atnaujinti karšto vandens tiekimą klaipėdiečiams.

Kaip Klaipėdos miesto savivaldybę informavo bendrovė „Klaipėdos energija“, šiaurinėje Klaipėdos dalyje antradienį iki pietų išbandyti magistraliniai šilumos tiekimo vamzdynai. Juose defektų neužfiksuota. Antradienį buvo baigti ir kvartalinių šilumos trasų hidrauliniai bandymai.

Trečiadienį vidurdienį šiluma karštam vandeniui ruošti pasieks bendrovės klientus, esančius tarp Kauno ir Danės gatvių, o likusiai miesto daliai šilumos tiekimas bus atnaujintas ketvirtadienį.

Pasak energetikų, pastaraisiais metais hidraulinių bandymų laikas trumpėja ir avaringų trasų ruožų taip pat randama vis mažiau. To priežastis – bendrovės investicijos į šilumos tinklų atnaujinimą. Tuo metu visiškai atsisakyti hidraulinių bandymų centralizuotos šilumos tiekėjai negali, nes tai vienintelis patikimas būdas nustatyti silpnas vamzdynų vietas, aptikti nuotėkius.

Kadangi Klaipėdoje didžioji dalis šilumos trasų yra atnaujintos, netolimoje ateityje hidrauliniai bandymai gali dar labiau sutrumpėti ir vartotojams be karšto vandens tektų verstis vieną dieną. Naujai paklotų vamzdynų nebūtina bandyti kasmet, sako „Klaipėdos energija“.

ELTA primena, kad gegužės 7-8 padidintu slėgiu buvo bandomi šilumos tinklai karštam vandeniui ruošti, esantys Klaipėdos mieste į šiaurę nuo Kauno gatvės.