Naujienų srautas

Verslas2019.05.07 15:55

Komisija dėl nacionalinio stadiono gavo atsakymus iš dviejų institucijų, negavo iš Vilniaus miesto savivaldybės

Seimo Antikorupcijos komisija atsakymus dėl Vilniaus nacionalinio stadiono gavo iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Generalinės prokuratūros, tačiau atsakymas dar nėra gautas iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Eltai patvirtino komisijos pirmininko pavaduotojas Darius Kaminskas.

Jo teigimu, vasario 14 dieną buvusio komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus vardu buvo išsiųstas kreipimasis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui, tačiau atsakymo nesulaukta.

„Dabar biuro darbuotojai skambino ir yra atsakymas, kad jie (užklausos. – ELTA) negavo, nors taip negali būti, aš turiu raštą prieš akis“, – Eltai pirmadienį sakė D. Kaminskas.

D. Kaminskas sakė negalintis viešinti Generalinės prokuratūros atsakymo komisijai, nes prokuratūra turi duoti leidimą, tačiau parlamentaras sutiko pacituoti VPT atsakymą.

„Atsižvelgiant į tai, kad koncesijos įstatymo redakcijoje iki 2018 metų sausio 1 dienos nebuvo numatytos tarnybos funkcijos, susijusios su koncesijų procedūrų priežiūra, kontrole ir konsultacijomis, į tai, kad „Vilniaus nacionalinis stadionas“ kreipėsi į teismą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos veiksmų ir sprendimo, susijusio su jo pašalinimu iš konkurso, VPT neatliks koncesijos procedūrų vertinimo“, – VPT atsakymą pacitavo D. Kaminskas.

Jis sakė, kad kol kas nėra numatyta, kada komisija rinksis į posėdį, nes prieš tai turės būti priimtas sprendimas dėl to, kas taps komisijos pirmininku po to, kai buvęs pirmininkas V. Gailius pasitraukė iš pareigų, išrinktas Joniškio rajono meru.

ELTA kol kas negavo komentaro iš Vilniaus miesto savivaldybės.

ELTA primena, kad kovo pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės administracija paskelbė, kad Vilniaus apygardos teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį, kuriuo ji ginčijo esą neteisėtą pašalinimą iš nacionalinio stadiono statybų konkurso, ir priteisė savivaldybei 8 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

Vėliau „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pranešė, kad teismo sprendimą skųs.

Vasarį Vilniaus miesto taryba pritarė Šeškinės daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai – Nacionalinio stadiono ir dar 15 kitų sporto objektų ant Šeškinės kalvų projektui.

Šiuo metu derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams, skelbė savivaldybė.

Delfi.lt anksčiau yra paviešinęs tyrimą, kuriame atskleidė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovo Povilo Poderskio padėjėjas Kipras Krasauskas yra aukštas pareigas koncerne „Icor“ einančio Igno Krasausko brolis.

Dėl savivaldybės veiksmų prieš VNS bendrovė taip pat kreipėsi į prokuratūrą. Pasak bendrovės direktoriaus, komisija bendrovei nurodė, kad pašalino ją dėl pateiktos neva melagingos informacijos.

Konservatoriai dėl minėtos informacijos apie P. Poderskio padėjėją kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, kuri nusprendė dėl papildomos informacijos kreiptis į VPT bei Vilniaus miesto savivaldybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi