Naujienų srautas

Verslas2019.05.07 14:44

Elektros kaina Lietuvoje balandį augo beveik 9 proc.

LRT.lt 2019.05.07 14:44

Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje balandį buvo 8,8 proc. aukštesnė nei kovą bei 8,3 proc. didesnė nei tuo pačiu periodu pernai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prie kainų pokyčio prisidėjo dėl profilaktikos darbų sumažėjęs jungčių pralaidumas iš Kaliningrado ir tinklų peržiūra bei remontas Baltarusijoje. Kainą taip pat augino kiek žemesnė oro temperatūra.

Vidutinė balandžio mėn. elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje siekė 43,5 EUR/MWh. Ji buvo tokia pati kaip kaimyninėje Latvijoje, tačiau 18 proc. mažesnė nei Lenkijoje.

„Prie nedidelį kainų augimą lėmusių veiksnių prisidėjo ir balandžio mėnesio vidutinė aplinkos oro temperatūra, kuri buvo 1 laipsniu žemesnė, lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus. Dėl to augo energijos poreikis: palyginus su 2018 m. balandžiu, Lietuvoje elektros vartojimas buvo 5 proc. didesnis“, – sako Martynas Boratinskas, „Energijos tiekimo“ komercijos departamento direktorius.

Elektros energijos kainos balandį augo arba išliko tokios pačios visame regione. Daugiausia elektra brango Lenkijoje – 14 proc., kaina nesikeitė vienintelėje Švedijoje. Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje kainos augimas siekė 2-8 proc.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi