Naujienų srautas

Verslas2019.05.07 11:08

Teismui perduota 68 tonas nelegalios vištienos pardavusių įtariamųjų byla

BNS 2019.05.07 11:08

Teismui perduota ne mažiau kaip 68 tonas nelegalios vištienos pardavusių įtariamųjų byla, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės, užsiimančios mėsos perdirbimu ir gamyba, pirmininkas ir vadybininkas įtariami besivertę šešėline prekyba vištiena. 

FNTT nustatė, kad žemės ūkio bendrovės pirmininkas organizavo apgaulingą bendrovės apskaitos tvarkymą, pavedęs joje dirbančiam vadybininkui be buhalterinės apskaitos dokumentų pirkti didelius kiekius žalios vištienos.

2016 metų gegužę iš nežinomų tiekėjų buvo įsigytos 68 tonos neaiškios kilmės vištienos, kuri buvo saugoma ūkininko šaldikliuose.

Išaiškinta, kad vištiena už daugiau kaip 110 tūkst. eurų buvo parduota įvairiems asmenims, tačiau bendrovės apskaitoje nebuvo jokių dokumentų nei apie vištienos įsigijimą, nei apie pardavimą. Nuo valstybės galėjo būti nuslėpta daugiau kaip 22 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Šiaulių apygardos prokuratūra baigtą baudžiamąją bylą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų pateikimo perdavė nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmams.

Tai jau ne pirmas FNTT ir Šiaulių apygardos prokuratūros baigtas tyrimas, susijęs su Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės šešėline prekyba mėsa.

Šiuo metu teisme nagrinėjama baudžiamoji byla dėl realizuotų daugiau kaip 34 tonų dešrelių, sardelių ir kitų mėsos produktų, kurių įsigijimo kilmė neaiški.

Tarp kaltinamųjų – ankstesnis žemės ūkio bendrovės pirmininkas ir buhalteris. Jie teisiami už neteisingų duomenų pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą, nes pardavus mėsos produktus nebuvo sumokėta daugiau kaip 48 tūkst. eurų PVM.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi