Verslas

2019.05.07 10:33

Grybauskaitė įgėlė Skverneliui: bet koks bendradarbiavimas dėl Astravo AE surištų Lietuvai rankas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.07 10:33

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paklausta apie Baltarusijos atsakymą premjerui Sauliui Skverneliui dėl Astravo atominės eletrinės sakė, kad toks atsakymas buvo tikėtinas, o bet koks sutikimas ir dalyvavimas kuriant bendras institucijas „reikštų Astravo AE legitimizaciją“.

„O tai reiškia, kad surištume savo rankas ir negalėtume reikalauti iš Baltarusijos uždaryti šią elektrinę, nes užtikrinti saugumą šioje elektrinėje – neįmanoma. Pagal ESPO sprendimą, ne saugumo problemą, o aikštelė yra nesaugi.

Tai reiškia, kad ši elektrinė apskritai negali būti veikianti ir toks turėtų būti Lietuvos politinis tikslas“, – komentavo D. Grybauskaitė.

Anot prezidentės, net ir bendras mechanizmas stebėti radiacinį foną taip pat būtų laikomas Astravo AE legitimizavimu. Jos teigimu, bet koks bendradarbiavimas su Baltarusija Astravo AE klausimais reikštų Astravo AE juridinį pripažinimą ir savo rankų surišimą.

Portalas LRT.lt primena, kad S. Skvernelis kreipėsi į Baltarusiją su siūlymu Astravo AE paversti dujine, tačiau toks pasiūlymas buvo atmestas. Nors vėliau premjeras teigė tikėjęsis, kad pasiūlymas bus priimtas. Tačiau S. Skvernelis sakė, kad jam priimtinas kartu su atmestu jo pasiūlymu gautas baltarusių siūlymas derėtis dėl bendros radiacinės aplinkos stebėsenos sistemos kūrimo.