Verslas

2019.05.06 15:51

„Gazprom“ jau nutiesė beveik pusę dujotiekio „Nord Stream 2“

ELTA2019.05.06 15:51

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ jau nutiesė daugiau nei 1170 km dujotiekio „Nord Stream 2“, o tai yra maždaug 48 proc. viso vamzdyno ilgio.

Pranešama, kad balandžio 30 d. pradėti dujotiekio tiesimo Rusijos teritoriniuose vandenyse darbai. Pasak „Gazprom“, dujotiekio tiesimas vykdomas griežtai pagal grafiką.

„Nord Stream 2“ vamzdyną sudaro dvi dujotiekio gijos, kiekviena jų yra apie 1200 km ilgio.

Dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ valdo „Nord Stream 2“ 50 proc. akcijų. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

Praėjusią savaitę Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas pareiškė, kad Austrija palaiko dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą ir laiko šį projektą šalies energetinio saugumo pagrindu, nepaisant prieštaringų vertinimų Europos Sąjungoje.