Verslas

2019.05.06 18:32

Darbo pasiūlymas suerzino lietuvius: prašo daugybės kompetencijų, o siūlo mažiau nei 300 eurų „į rankas“

Prašymas turėti aukštąjį išsilavinimą, išmanyti teisės aktus, mokėti dirbti kompiuteriu ir mokėti anglų ar kitą užsienio kalbą ir nė 300 eurų „į rankas“ už pusę etato nesiekiantis atlygis. Toks darbo skelbimas papiktino „Facebook“ vartotojus.

VšĮ „Lazdijų švietimo centras“ „Facebook“ paskyroje pasidalintas skelbimas sukėlė audringas socialinių tinklų vartotojų reakcijas. Centras siūlo darbą projektų koordinatoriui. Kaip nurodoma skelbime, projektų koordinatorius dirbtų 0,5 etato, t. y. 20 val. per savaitę.

Pretendentui keliami šie reikalavimai:

„Aukštasis universitetinis išsilavinimas (pageidautina vadybos, viešojo administravimo ar verslo administravimo srityje ir kt.); puikūs informacijos rengimo ir pristatymo lietuvių kalba įgūdžiai; anglų kalbos mokėjimas bei kitos užsienio kalbos mokėjimas yra privalumas.

Taip pat pageidautinas lietuvių kalbos mokėjimas ne mažesnis kaip C1 lygiu (pažengęs vartotojas), puikūs darbo su kompiuteriu įgūdžiai, Lietuvos Respublikos mokesčių administravimą reglamentuojančių teisės aktų išmanymas, duomenų sisteminimo, analizavimo ir interpretavimo įgūdžiai, raštvedybos ir dokumentų tvarkymo taisyklių išmanymas, Viešųjų pirkimų įstatymo išmanymas.“

Projektų koordinatorius turėtų rengti Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei kitų nacionalinių, tarptautinių programų lėšomis finansuojamus projektus, administruoti ir kontroliuoti įstaigos įgyvendinamus projektus, užtikrinant savalaikį veiklų įgyvendinimą ir rezultatų pasiekimą.

Taip pat jis turėtų rengti ir paramą administruojančioms institucijoms teikti finansines ir veiklos projektų įgyvendinimo ataskaitas, bendradarbiauti su paramą administruojančiomis, kitomis suinteresuotomis institucijomis ir socialiniais partneriais planuojant ir įgyvendinant projektus.

Šias kompetencijas ir reikalavimus atitikusiam kandidatui siūlomas nuo 330 eurų siekiantis darbo užmokestis.

Būtent keliami reikalavimai ir už tai siūlomas atlygis sukėlė socialinio tinklo vartotojų reakcijas: vieni iš tokio pasiūlymo juokėsi, kiti piktinosi, kad aukštąjį išsilavinimą ir puikius įgūdžius turintiems specialistams siūlomas viso labo toks darbo užmokestis.

Teigia, kad reikalavimai nėra aukšti

Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė sutinka – siūlomi pinigai nėra dideli, tačiau ir reikalavimai dėl to nėra patys aukščiausi. Pavyzdžiui, anglų kalbos ar kitos užsienio kalbos mokėjimas nurodomas kaip privalumas, o ne griežtas reikalavimas kandidatams. Jos teigimu, raštvedybos taisyklių, teisės aktų išmanymas taip pat yra pageidautinas.

„Kad atlyginimas nedidelis, aš tikrai sutinku, bet reikalavimai tikrai nėra tokie griežti, kaip jūs sakote, sušvelnintai parašyta: „pageidaujama“ arba „privalumas“. Anglų kalbos mokėjimas yra privalumas, o ne reikalavimas“, – LRT.lt sako E. Mačionienė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad atlygis siūlomas už pusę etato, t. y. 20 darbo valandų per savaitę. Be to, teigia pašnekovė, reikėtų atkreipti dėmesį, kad nurodyta pradinė suma.

„Reikėtų nepamiršti fakto, kad tai yra pusė etato, 20 val. per savaitę, ne pilno etato [atlygis] ir parašyta, kad tai yra „nuo“. Suma dar yra derybų objektas“, – tvirtina E. Mačionienė.

Perspektyvas mato nebent nuotoliniu būdu dirbantiems specialistams

Darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis LRT.lt taip pat teigia, kad siūlomas atlygis mažas, tačiau Lazdijų švietimo centras darbuotoją į šias pareigas galėtų prisivilioti, jei iš specialisto nebūtų reikalaujama nuolat būti darbo vietoje.

„Finansinės galimybės, finansinis pasiūlymas, tokio pasiūlymo suinteresuotumas gana žemas. Manau, gal čia paprasčiausiai užsakovas orientuojasi į pusę etato žmogaus, kuris nebūtinai dirbs Lazdijuose. Man sunku pasakyti, kaip čia yra, nes reikalavimai gana aukšti. Matyti, kad tikrai reikia išmanymo. Tokia vieta gali būti patraukli žmogui, kuris išmano šį klausimą, galbūt kitur dirba panašų darbą ir šį darbą galėtų atlikti [...] nebūdamas, pavyzdžiui, Lazdijų rajone“, – svarsto V. Gruževskis.

Jo tvirtinimu, keliami reikalavimai nėra pertekliniai, nes, norint parengti projektus, iš tiesų svarbu išmanyti teisės aktus, gebėti analizuoti informaciją: „Nepadarysi atitinkamo projekto, nežinodamas teisės aktų, nemokėdamas tinkamai paruošti pasiūlymo pagal formalius reikalavimus, kuriuos reikia žinoti ir studijuoti, neturėdamas išsilavinimo. Išsilavinimas, žinoma, reikalingas paprasčiausiai tam tvarkingam, kokybiškam teksto valdymui.“

Pašnekovas neabejoja – kandidatui privalu ir gebėti įsigilinti į problemą, mokėti anglų kalbą, kad jis galėtų suprasti, analizuoti pirminius dokumentus, kurie paprastai pateikiami anglų kalba.

„Tie reikalavimai tikrai nėra pertekliniai. Manau, kad jie atitinka poreikį, bet pinigų suma yra per maža, todėl galima daryti prielaidą, kad paprasčiausiai ieškoma žmogaus, kuris būtų suinteresuotas dirbti nuotoliniu būdu“, – sako B. Gruževskis.

Jeigu vis dėlto tikimasi surasti darbuotoją, kuris 20 valandų per savaitę praleistų darbo vietoje, teigia B. Gruževskis, tikėtina, kad to padaryti tiesiog nepavyks, nes siūlomi per maži pinigai. Kaip svarsto pašnekovas, sutikti galėtų nebent jaunas specialistas, kuris reguliariai atvyksta pas tėvus ar dėl kitų priežasčių apsilanko Lazdijuose.

„Manau, kad pasiūlymas nėra pagrįstas dėl žemo finansinio pasiūlymo, o visa kita surašyta teisingai, nes tokių kompetencijų reikia, kad žmogus dirbtų kokybiškai ir tinkamai. Taip pat suprantu, kad reikia būti vietoje, nes reikia komunikuoti, bet [dirbti] vietoje už tokius pinigus... tai būtų labai maži pinigai. Gal tai galėtų būti papildomas darbas, kuris labai derėtų su žmogaus įsipareigojimais, gal savivaldos darbuotojas galėtų paimti tą 0,5 etato“, – svarsto B. Gruževskis.